В Ужгороді відбудеться виставка угорського мережива «Холоші»
Дане мереживо стало гідним конкурентом брюсельського та венеціанського мережива і було оголошено частиною угорської культурної спадщини
Приходьте завтра до Закарпатського музею народної архітектури та побуту на відкриття виставки угорського мережива "Холоші". Початок о 15.30 год.
У містечку Кішкунхолош, що розташоване у південній частині Угорщини, вже понад 110 років існує традиція виготовлення мережива. Перші мережива були пошиті ще у 1902 році швеєю марішкою Марковіч на основі ескізів Декані Арпада, вчителя малювання.
Особливість та оригінальність мережива "Холоші" полягає в тому, що шиють його із особливо тонкої нитки, розробленої спеціально з цією метою. Його виготовлення - дуже кропітка ручна робота, яка потребує багато часу.
Протягом минулого століття мереживо "Холоші", через свою витонченість та багатство візерунків, стало гідним конкурентом брюсельського та венеціанського мережива, було лауреатом кількох світових виставок.
Мереживо "Холоші" виготовляється на основі давніх ескізів з використанням оригінальних мотивів та 60 різноманітних строчок. Таємницю строчок знають лише 9 майстрів, які згодом передають свої знання наступникам.
Мереживо "Холоші" завжди вважалося цінним подарунком. Таким воно є і сьогодні. Угорська держава систематично дарує його як протокольний подарунок високопоставленим посадовим особам іноземних країн. Мереживо "Холоші" залюбки дарують і приватні особи. Майстерня з виготовлення мережива вже виготовила герби кількох угорських та закордонних сімей та міст на їх замовлення.
З 1935 р. логотипом мережива "Холоші" є символ із трьох риб, які лежать одна на одній у формі хреста. У 2010 р. мереживо було оголошено частиною угорської культурної спадщини.
Виставка відображає невеличку частинку всієї різноманітності мережива "Холоші". Ви матимете змогу поглянути на чудову роботу, що кожного дня виконують угорські жінки для збереження традицій пошиття мережива та з метою спричинення радості тим, хто милується цією розкішною продукцією угорського ручного ремесла.