»Розетта» отримала знімки своєї тіні на кометі Чурюмова-Герасименка

foto

Європейський зонд «Розетта» отримав дуже високоякісні на сьогоднішній день фотографії поверхні комети Чурюмова-Герасименка, яскраво освітлену Сонцем, заодно піймавши свою власну ж тінь

Зонд «Розетта» передав на Землю свіжу порцію фотографій поверхні комети Чурюмова-Герасименко, на яких можна розглянути не тільки деталі її рельєфу, а й тінь самого космічного апарату, повідомляє прес-служба німецького Інституту досліджень Сонячної системи.

«Знімки, отримані з цього ракурсу, мають дуже високу наукову цінність. Оскільки всі піднесення на поверхні комети не відкидають практично ніякої тіні, у нас з'явилася можливість оцінити альбедо (відбивну здатність) її матерії. Подібні виміри необхідні для того, щоб оцінити розміри частинок пилу на кометі і в її газовому хвості», - заявив Хольгер Сіркс (Holger Sierks) з Інституту досліджень Сонячної системи, один з творців камери OSIRIS.

За словами Сіркса, ці знімки були отримані під час самого тісного на сьогоднішній день зближення комети і «Розетти», в ході якого зонд пролетів в шести кілометрах від поверхні небесного тіла і провів ряд маневрів, які вивели Сонце за його «спину» в той момент , коли космічний апарат пролітав над регіоном «Імпхотеп».

Це дозволило камері OSIRIS отримати рекордні на сьогоднішній день знімки, на кожен піксель яких припадає всього по 11 сантиметрів поверхні комети. Єдиним недоліком цих фотографій є те, що на них можна побачити тінь «Розетти», що займає площу приблизно в 20 на 50 метрів.

Тінь космічного апарату виглядає досить незвичайною, оскільки вона оточена світлим ореолом завтовшки в кілька сантиметрів. Подібний феномен, відомий серед вчених під ім'ям «ефекту Зеелігера», вже зустрічався на космічних фотографіях - наприклад, на знімках астронавтів на Місяці, і його існування зазвичай пов'язується з тим, що як частинки ґрунту відображають прямі і вже відбиті промені світла.

Зонд «Розетта» був запущений в серпні 2004 року і за десять років подолав відстань в 6,4 млрд кілометрів, що відділяє комету Чурюмова-Герасименка від нашої планети. У вересні минулого року фахівці ЄКА остаточно визначилися з основною і резервною точками посадки спускаємого модуля «Філа», доставленого до комети «Розеттою». Увечері 12 листопада він успішно приземлився на комету, зробивши два «стрибка» по її поверхні.

Головною проблемою при посадці стала відмова газового двигуна, який повинен був притиснути зонд до поверхні комети при торканні. Після декількох безуспішних спроб запустити агрегат, ЄКА зважилося на посадку, адже проект вважався би успішним навіть у разі невдачі «Філи».

Головна мета місії «Розетта» - вивчення органічних і складних неорганічних речовин, що покривають поверхню комети, аналіз яких дозволить дати відповідь на питання походження води і органіки на Землі та інших планетах Сонячної системи.

РІА-Новини

 


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.