Нездоровий ажіотаж

foto

Нещодавно на сторінці в Фейсбуці прочитав цікаву історію відомого ужгородця. Він розповів, що завжди купує на ринку домашнє свіже молоко. Одного дня прийшов і побачив, що воно дорожче, ніж учора

Питає в бабці-продавця: «Чому? Хіба трава, яку їдять корови, в ціні піднялася, чи просто зеленішою стала?» А старенька відповіла з подивом: «Як це чому? Зараз усе дорожчає…». Насправді ця логіка спостерігається в усьому. Цього тижня, крім курсу долара, всі масово обговорювали те, як люди змітають продукти в супермаркетах. Хтось обмінювався думками, хтось це бачив, а дехто навіть брав у цьому участь. На жаль. Адже одна з причин знач­ного здорожчання – це ажіотаж. Коли є масовий попит, то, звісно, й ціну можна підняти. Як зізнався один із ужгородських підприємців, вартість продуктів вітчизняного виробництва не надто залежить від долара – більше від ціни на бензин. Але продукти можуть подорожчати не на 10 – 15%, а вдвічі. Тому всі ці стрибки в ціні (хліб по 9-10 гривень!) скоріше штучні, ніж справжні. Принаймні хочеться в це вірити. Адже існує чимало прикладів, коли ще вчора ужгородці масово скуповували борошно по 20 гривень за 2 кіло, а сьогодні його можна знайти на прилавках по 14. На жаль, у страху великі очі. І кожен із нас періодично піддається паніці. Ніколи не помічали, стоячи в черзі в супермаркеті (це звична справа зараз), як завжди ніяковіють ті, хто набрав кілька пакунків борошна, цукру, інших продуктів?

Тому в цій ситуації не потрібно метушитися. А закарпатці вміють зберігати спокій. В нашій області не почалася масова паніка та втеча за кордон після появи «зелених чоловічків» у Криму й перших пострілів на Донбасі. Навпаки – краяни прийшли до військкомату та записувалися добровольцями в АТО. Так само не панікували, коли на Закарпатті знаходили шпигунів ФСБ чи перекривали дороги. І коли лунали фрази: «На Донбасі все починалося так само...». Але ж ми не впадали у відчай. То хіба зараз це слід робити?

Що цікаво, горілка в ціні не зросла. Але якщо все навколо дорожчало б об’єктивно, то хіба алкоголь – не мав би? Хіба він не з продуктів виготовляється чи не на машинах його привозять? Просто підприємці знають, що це не товар першої необхідності (і слава Богу!). А люди спиртне купують хіба на свята. На Закарпатті – і то не завжди. То, може, нема тотального радикального подорожчання? Варто задуматися. Страшно? Звісно. Але хлопцям на сході ще страшніше…

Денис ФАЗЕКАШ

 


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.