У НПП «Синевир» стартувала екологічна акція «Первоцвіт»

foto

Білоцвіт весняний, підсніжник білосніжний, шафран Гейфеля – ранньовесняні види рослин, які внесені до Червоної книги України

Саме зараз у різних урочищах Національного природного парку «Синевир» вони просинаються і ніжаться кожним променем сонця.

Як повідомив Karpatnews.in.ua начальник відділу екологічної освіти НПП «Синевир» Юрій Бабичин, у низинних районах Закарпаття ранньовесняні квіти з’являються вже у кінці лютого, а от у НПП «Синевир», територія якого знаходиться на висоті від 515 до 1719 метрів над рівнем моря, розквітають на початку чи у середині березня – в залежності від температурних показників.

У період цвітіння рідкісних весняних рослин НПП «Синевир» проводить комплекс заходів, зокрема, роз’яснювальну роботу серед місцевих жителів і школярів. Так, у Синевирській ЗОШ працівники парку організували цікавий еколого-освітній захід, під час якого розповіли школярам про те, чим цінні первоцвіти і чому їх потрібно охороняти. На черзі – інші школи регіону, у яких будуть проведені просвітницькі уроки на тему збереження ранньовесняних квітів.

А от місця зростання первоцвітів перебувають під посиленою охороною. В установі застерігають, що збирання цих рослин, особливо з цибулинами, - шкода для природи.


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.