Податковий компроміс повинні ініціювати безпосередні платники податку

foto

До граничного терміну подачі платниками уточнюючих розрахунків або заяв з метою застосування податкового компромісу залишилось 59 календарних днів

В Закарпатській області досягнути компромісу й сплатити до бюджету суми податкових зобов’язань з ПДВ, податку на прибуток вже виявили бажання 4 суб’єкти господарювання.

В зв’язку з набранням чинності 17 січня 2015 року Закону України № 63-VІІІ «Про внесення змін до ПКУ щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та ПДВ у разі застосування податкового компромісу», – діяння, вчинене платником податків або його посадовими (службовими) особами, що призвело до заниження його податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ, якщо такі податкові зобов’язання уточнені за процедурами застосування податкового компромісу та сплачені до бюджетів, не вважається умисним ухиленням від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів).

Податковий компроміс – режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 Податкового кодексу Україну. Податкові зобов’язання суб’єкту господарювання доведеться сплатити до бюджету у розмірі 5 відсотків від суми заниження податкового зобов’язання. Інша частина 95 відсотків вважається погашеною за наслідками досягнення податкового компромісу. При цьому штрафні санкції до платника податків не застосовуються, а пеня відповідно не нараховується.

Для початку застосування процедури податкового компромісу платник податків, який вирішив скористатися такою процедурою, може подати протягом 90 днів з дня набрання чинності Законом № 63-VІІІ до контролюючого органу за основним місцем свого податкового обліку:

- уточнюючі розрахунки з ПДВ та/або податку на прибуток підприємств та заяву, в якій платником податків зазначається інформація щодо мотивів подання уточнюючого розрахунку для застосування до нього процедури досягнення податкового компромісу;

- заяву про намір досягнення податкового компромісу щодо неузгоджених сум податкових зобов’язань.

Нагадуємо, що процедура досягнення податкового компромісу триває не більше 70 календарних днів з дня, наступного за днем подання уточнюючого розрахунку.

Щоб дізнатись більше інформації про податковий компроміс, відвідайте веб-сайт Територіальних органів ДФС у Закарпатській області та клікніть на банер «Податкові зміни – 2015» (http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015).

 

Відділ комунікацій Головного управління
ДФС у Закарпатській області


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.