Ужгородський замок віднесений до списку наймістичніших місць України
П’ятниця 13-го у багатьох асоціюється з містикою
Всі ми пам'ятаємо це відчуття наближається понеділка і молимося на якнайшвидше настання п'ятниці, коли нарешті приходить час довгоочікуваного відпочинку.
Але існує одна особлива п'ятниця, коли слід остерігатися всього і вся. У такий день відкладаєш важливі справи або взагалі намагаєшся не вставати з ліжка, сподіваючись, що на тебе не обрушиться стелю або не зламається ніжка ліжка.
П'ятниці 13 приписують всі можливі неприємності і невдачі. Сьогодні важко сказати напевно, що стоїть біля витоків цього нез'ясовного страху, проте всі забобони сягають корінням в глибоку старовину. Найпоширеніша легенда про походження п'ятниці 13 пов'язана з орденом тамплієрів. Древня легенда свідчить, що в 1307 році саме в п'ятницю 13-го числа монарх Філіп IV звинуватив всіх членів ордена в єресі і наказав заарештувати. Пізніше їх піддали тортурам, а потім стратили, але перед смертю магістр ордена встиг вигукнути слова прокльони на адресу своїм катам.
Можливо, з тих самих пір страх перед містичної п'ятницею 13 все більше зростав. Популяризувати ідею про цей день вдалося в 1980-му році разом з виходом американського фільму жахів «П'ятниця 13-е», що розповідає про маніяка-вбивцю в хокейній масці. Сьогодні страх перед цією цифрою настільки сильно заглибився в наших головах, що набув статусу захворювання під назвою тріскаїдекафобія - боязнь числа 13 або параскаведекатріафобія - боязнь п'ятниці 13.
Як перетворити «погану дату» на хороший день
Кожен по-різному ставиться до дня п'ятниці 13-го. Наприклад, британці та американці усілякими способами намагаються уникнути цього числа. Тому тут не зустрінеш 13-й поверх, 13-е сидіння або 13-й номер. У той час як жителі Азії вважають цей день щасливим і часто призначають весілля на 13-е число. Психологи ж стверджують, що всі нещастя походять від нас самих.
Що ж, в той час як одні бояться, інші воліють не звертати уваги на всі ці забобони, а навпаки зробити цей день захоплюючим і незабутнім. Пропонуємо відправитися в подорож на пошуки найбільш містичних куточків України.
Лиса гора, Київ
Київська Лиса гора - місце зовсім особливе і відоме всьому світові. Народні легенди свідчать, що здавна нечиста сила влаштовувала тут свої шабаші. Хоча лисих гір в Україні досить багато. Подібні природні височини найкраще підходили для поклоніння найголовнішого язичницькому богові - Сонцю. А «лисими» їх називали тому, що всі дерева викорчовували, щоб вони не заважали проведенню ритуалів. Однак навіть вчені виділяють саме цю Лису гору, зараховуючи її до потужних геопатогених зон. Особливо сміливі можуть випробувати свої нерви на міцність і прийти сюди опівночі.
Писаний камінь, Буковець
Писаний камінь, який знаходиться в Івано-Франківській області, у порівнянні з Лисою горою, що не настільки зловісне місце. Хоча, кажуть, що раніше тут проводилися різні язичницькі ритуали та відбувалися жертвоприношення. Легенди свідчать, що довгий час мешканцями загадкового Писаного каменя були велетні, іменовані «коропами», нібито вони і дали назву Карпатам. Плем'я величезних людей володіло неймовірною силою, це дозволило їм прикотити сюди величезні брили з метою увічнити своє перебування в горах. Місцеві стверджують, що, відвідавши це таємниче місце, людина наділяється енергією достатку і благополуччя.
Кам'яне село, Житомирщина
На півночі Житомирської області знаходиться село Рудня-Замисловицька. І воно б нічим не відрізнялося від інших, якби не Кам'яне село. До слова сказати, це місце викликає більше запитань, ніж відповідей. І поки вчені намагаються з'ясувати, звідки тут узялися гігантські кам'яні брили, в той час як скель або гір немає на сотні кілометрів навколо, місцеві жителі діляться цікавою легендою.
Раніше це село було звичайнісіньким, поки не прибув таємничий мандрівник. Він просив всього лише хліба та води, але жителі йому відмовили. Виявилося, що цим подорожнім був сам Бог. Розгнівавшись на бездушність мешкали тут людей, він перетворив все на камінь. А в пам'ять залишив відбиток, так званий Божий слід. Це кам'яне поглиблення залишається теплим в будь-який час року і може зцілити навіть саме страшне захворювання.
Домініканський собор, Львів
Домініканський собор, що підноситься в центрі мальовничого міста Львів, ночами перетворюється на обитель потойбічного світу. Майбутній будинок для примари був закладений в 1749 році і довгий час служив головним собором ордена домініканців. Сьогодні нічні охоронці тут не затримуються, адже рівно опівночі в соборі починається зовсім інше життя.
У порожніх темних коридорах лунають звуки потойбічного хору, в бібліотеці з полиць падають щільно утрамбовані книги, а з-за стін замурованій кімнати чути стукіт друкарської машинки. Кажуть, що ці явища тут відбуваються останні кілька десятиліть, після того як було виявлено та розчищено підземелля храмового комплексу. Мабуть, що вийшов на волю привид не підозрює, що вже давно не належить світу живих і продовжує займатися своїми справами.
Ужгородський замок
Ужгородський замок - це історичне серце Закарпаття. Чутки про те, що це місце обзавелося своїм особистим привидом, з'явилися в середині минулого століття.
У місячні ночі тут можна помітити напівпрозору жіночу фігуру, яка, важко зітхаючи, бродить околицями. Кажуть, що за життя вона була дочкою одного з замкових комендантів, що видала таємницю про секретні підземеллях ворогові.
Коли батько про це дізнався, то наказав живцем замурувати дівчину в одній зі стін, яка навічно стала її в'язницею.
Поляна Громовище, Житомирська область
Невелика галявина під назвою Громовище знаходиться недалеко від села Купище. Примітна вона тим, що під час грози сюди немов магнітом притягуються блискавки. Якщо вірити стародавній легенді, то колись на цій галявині стояла садиба дуже багатого і дуже жорстокого поміщика. Небеса довгий час терпіли всі його витівки, поки одного разу він не замучив не скорилася йому молоду дівчину. В ту ж мить пролунав грім і поміщик впав замертво, а його садиба вигоріла до тла за лічені миті. Під час дощу Громовіще обходять стороною, адже блискавки б'ють в це місце із завидною постійністю.
Жевахова гора, Одеса
Ще одна аномальна зона розташувалася в Одесі. Тільки на цей раз мова йде про потужний випромінюванні, яке знаходиться глибоко в надрах гори. Це випромінювання робить Жевахову гору своєрідним маяком для НЛО. Місцеві жителі вже неодноразово спостерігали невідомі літаючі об'єкти, що кружляють над цією місцевістю. Але в чому секрет цього місця досі ніхто не знає.
Мавринський майдан, Дніпропетровщина
Мавринський майдан ще називають українським Стоунхенджем. Із землі це місце нічим не примітне, але варто піднятися в небо, і загадкові земляні вали починають набувати химерних обрисів. Як утворилися ці пагорби, нікому не відомо, але існуючих гіпотез - сила-силенна. Одні стверджують, що це людських рук справа. Інші говорять про використання цього місця козаками в якості оборонного укріплення. Найпопулярніша версія стверджує, що пагорб використовувався як обсерваторія. Адже хтось помітив зв'язок «Мавринський візерунка» з положенням сонця в різні пори року.
Антонієві печери, Чернігів
Історія древніх Антонієвих печер, яким налічується більше тисячі років, починається з ченця Антонія. Саме в надрах Болдиних гір, засновник Києво-Печерської лаври викопав печеру для усамітнення і молитов. Пізніше ця невелика келія перетворилася на ціле підземне монастирський комплекс. Однак далеко не ці відомості роблять Антонієві печери незвичайним місцем.
Вчені вказують, що це геопатогенна зона. Прилади поводяться тут не зовсім звичайно, а багато свідків бачать таємничі фігури і образи і важко зрозуміти, чим вони є насправді: галюцинаціями або печери все ж наповнені примарами-монахами. До речі, багато хто відзначає, що побувавши в цьому місці старі болячки і недуги чудесним чином відступають, повертаючи колишнє здоров'я і бадьорість.
Мис Меганом, Судак
У перекладі «мис Меганом» означає «великий будинок», от тільки людей тут завжди мешкало не багато. Вчені говорять, що в цьому місці знаходиться потужна магнітна аномалія. А древні греки, що населяли Кримський півострів у далекі часи, вважали, що тут протікає ріка Стікс, забирає в Пекло душі померлих. Подібно царству мертвих, на мисі часто можна побачити загадкових примар, зустріч з якими для людини означає неминучу смерть. Втім, незважаючи на погану репутаціюМеганома, від бажаючих тут відпочити немає відбою.
Колодязі любові, Суботів
Під Черкаською областю знаходиться село Суботів. Тут Богдан Хмельницький наказав викопати Три криниці в пам'ять про загиблих у боях запорожців. Однак сьогодні вони славляться своєю силою притягати женихів. Нібито, будь-яка дівчина, напівшаяся води відразу з трьох колодязів підряд, через три дні обов'язково зустріне свого судженого.
Долина тіней і смерті, Севастополь
Долиною тіней і смерті називають місцевість поблизу Севастополя. Під час Кримської війни тут пройшла кровопролитна битва. Земля була буквально перепахана гарматними ядрами і кожен, який побачив цю долину після битви, міг подумати про те, що сама смерть звила собі тут гніздо. Особливо моторошно в цьому місці стає вночі, коли млява рівнина наповнюється напівпрозорими тінями, стогнучими від болю.
Долина привидів, Алушта
Скелі пальцевидними форми формують весь ландшафт гори Демерджі, в народі іменується Долиною привидів. Численні кам'яні фігури, залежно від освітлення, набувають різноманітні риси. Кажуть, що ці статуї можуть налякати навіть дорослої людини, особливо коли настануть сутінки або на долину опуститися туман. Сміливці, переночувати тут, запевняють, що ніколи не забудуть побачене в цих місцях. Проте вчені стверджують, що ці люди стають жертвами галюцинацій. Тут нібито виростають особливі сорти рослин, що виділяють психотропні речовини.
За метаріалами igotoworld.com