Як зберегти дерев’яну архітектуру Карпат?

foto

Про це радилися у Національному природному парку «Синевир»

У НПП «Синевир» відбулася чергова робоча нарада щодо впровадження міжнародного проекту «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності», який проходить за підтримки програми Європейського Союзу «Інвестиції в людей».

Координатор проекту Світлана Бєлова та менеджер проекту Радослав Влк поінформували присутніх про результати 1 року роботи, а також подали план реалізації на 2015 і 2016 роки. Зокрема, планується провести такі заходи: навчальний тур для фахівців парку у Чехію, Польщу і Словаччину, круглі столи у НПП «Синевир» і Києві для місцевої влади і громадськості, наукову конференцію, історико-архівну роботу, дослідження культурного ландшафту, експедицію студентів, тематичну виставку, розробку курсу лекцій для студентів, підготовку публікацій для спеціалізованих журналів тощо. Планується розробка 1 проекту модельного будиночку в традиційному стилі, адаптованого до сучасних вимог комфорту і енергоефективності та його спорудження на умовах співфінансування, щоправда цей пункт ще потребує обговорення.

Директор НПП «Синевир» Микола Дербак у своїй доповіді підкреслив, що парк «Синевир» докладе максимум зусиль для турботи про культурний ландшафт. У цьому регіоні добре збереглася традиційна дерев’яна архітектура. Національний парк також дотримується традицій у будівництві і готовий всіляко популяризувати їх. Адже це важливо для регіону, з огляду на те, що тут розвивається туризм, який є важливою складовою соціально-економічного розвитку регіону.

У продовження теми, голова Міжгірської районної ради Іван Ярема наголосив, що вибір НПП «Синевир» для реалізації даного проекту є правильним, тому що саме тут зроблено вже дуже багато. Наявність на території НПП «Синевир» пам’яток природи озера Синевир, озера Дикого, музеїв, пам’яток архітектури, а також історичні зв’язки з Чеською Республікою та інші позитивні моменти, сприяють активному розвитку туризму в т. ч. й міжнародному.

Нові проекти, які реалізовані в НПП «Синевир», а це будівництво Реабілітаційного центру для бурих ведмедів ще більше стимулювало приплив туристів.

Реалізація проекту «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності» доповнить можливості надання туристичних послуг не тільки для активного відпочинку, але й культурного, духовного збагачення відпочиваючих в НПП «Синевир».

Про особливості дерев’яного будівництва у селах НПП «Синевир» ознайомили присутніх голова і секретар Синевирсько-Полянської сільської ради Юрій Горват і Марія Красняник та голова Колочавської сільської ради Василь Худинець.

Своїми думками щодо втілення проекту також поділилися голова громадського об’єднання «Синій Вир» Мирон Цюбик, начальник Міжгірського районного відділу архітектури Іван Фуцур, доцент кафедри дизайну і основ архітектури Національного університету «Львівська політехніка» Ореста Ремешило-Рибчинська, старший викладач кафедри містобудування цього вузу Степан Тупись, старший викладач кафедри ландшафтної архітектури Національного лісотехнічного університету Любомир Пархуць, науковий співробітник Національного музею народної архітектури та побуту Оксана Олійник, приватний архітектор Валерій Шинкаренко, начальник відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир» Юрій Бабічин. Усі вони зголосилися сприяти у реалізації проекту, зокрема, вони залучатимуться до дослідження культурного ландшафту, проведення студентської експедиції, розробки курсу лекцій тощо.


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.