Нині на Закарпатті є понад 20 тисяч онкохворих, хоча ще десятиліття тому було 8 тисяч
Але це, скоріше, наслідок ширшого виявлення недуги та ефективнішого лікування
Нині показники онкозахворюваності на Закарпатті є найнижчими в Україні. Хоча контингент хворих постійно зростає. Про це в програмі 21 каналу «На часі» з нагоди Всесвітнього дня боротьби з онкологічними захворюваннями, який відзначається 4-го лютого, розповів головний лікар Закарпатського обласного клінічного онкодиспансеру Андрій Русин.
«У краї зараз маємо понад 20 тисяч таких пацієнтів. А 10 років тому, коли я прийшов у диспансер, їх було всього 8 тисяч. Проте говорити, що це просто йде зростання захворюваності, некоректно. Річ у тому, що ми почали краще виявляти онкохворих, ефективніше їх лікувати – й результат не змусив себе чекати», – пояснює Андрій Русин. За його словами, щорічно в області беруть на облік близько 3,5 тис. нових пацієнтів. Але в ідеалі ця цифра має бути вищою як мінімум на півтори тисячі. Чому? Бо фахівці щороку виявляють занедбані випадки, які могли б діагностувати на більш ранніх стадіях.
«На сьогодні в Україні зберігається тенденція, за якою по різних локалізаціях на пізніх стадіях виявляють від 20 до 50% онконедуг. І це тягне за собою певні наслідки. Якщо на І стадії 5-річне виживання становить 95 відсотків, на ІІ – приблизно 80, то на ІІІ – уже 60%, а на четвертій – близько 40, по деяких локалізаціях навіть 5%», – каже керівник онкодиспансеру.
Які види раку на Закарпатті є найпоширенішими й чи маємо все необхідне для лікування – дивіться на 21 каналі сьогодні, 4 лютого, о 19.00.