»Відсутність боротьби з корупцією в умовах війни — це зрада»
Соціальний вибух у 2015-му відбудеться, якщо в країні не буде змін на краще, - вважає 41-річний Андрій Биченко, директор соціологічної служби Центру Разумкова. - Погіршення економічної ситуації відчувають усі, тому протести будуть обов'язково. Чи буде це щось типу третього Майдану, залежить від того, як влада боротиметься з корупцією. Якщо так, як досі - незначні акції можуть вилитися у що завгодно. Якщо немає можливості вже зараз посадити корупціонерів, то їх, як мінімум, потрібно вигнати з державних посад.
Боротьба з корупцією зводиться до дрібних хабарників. Наприклад, є масові невідповідності між бюджетними витратами на армію. За це хтось повинен відповісти. Є маєтки, не гірші за Межигір'я, - у заступника генпрокурора, наприклад. Але нам сказали, що вони зароблені чесно. Ніхто з папірцем і цифрами не пояснив, як чесним шляхом на держслужбі можна стільки заробити. Зате у простих людей відбирають останні гроші, мовляв, це необхідно для виживання держави.
Слід навпаки показати, що страждають усі, а не тільки бідняки. У Грузії влада реформаторів за час перебування на посадах якщо і не повністю перемогла корупцію, то критично зменшила її рівень. У нас з цим зараз не робиться взагалі нічого. Так, економічні проблеми можна списати на війну. Але відсутність боротьби з корупцією в умовах війни - це зрада.
Gazeta.ua