Бійці АТО не перестають воювати і вдома! (ВІДЕО)

foto

Тепер — із байдужістю чиновників... Юрій - солдат-контрактник - у зоні АТО пробув два місяці. Отримав важкі поранення шиї та травми ніг і досі перебуває у шпиталі, і досі - жодної допомоги від держави, бо не може зібрати необхідні документи.

Після довгих місяців на Сході, солдати повертаються додому. Хтось відпочити, дехто - підлікуватись. Однак і вдома не перестають воювати - з чиновниками.

Прикордонник Сергій одним із перших серед буковинських військових отримує посвідчення учасника бойових дій. На Сході пробув два місяці. Тепер не натішиться медалі.

"На даний час це дуже важко отримати. І це треба, щоб були підтвердження різних документів, що ми там були", - говорить Сергій Чернеля, учасник бойових дій.

Так, як Сергію, пощастило усього 25 прикордонникам. Це при тому, що лише офіційно участь в АТО беруть понад дві тисячі буковинців.

Визнані учасники бойових дій отримують низку пільг: це і знижка за квартплату, і безкоштовні ліки, і право на земельну ділянку чи квартиру. Та щоб отримати заповітну ксиву й пільги - треба зібрати купу документів - з підтвердженням, що військові дійсно воювали у зоні АТО.

"Там є відповідні документи, які мають бути дотримані. Оці два етапи розписані - звернення до Міністерства і потім звернення до міжвідомчої комісії", - говорить заступник директора Департаменту соціального захисту Юрій Півень.

Юрій - солдат-контрактник - на Сході пробув два місяці. Отримав важкі поранення шиї та травми ніг і досі у шпиталі і досі - жодної допомоги від держави, бо не може зібрати необхідні документи.

"Відпадає всіляке бажання. Знаєте, приїхав… Коли держава має змогу зробити, але ти мусиш сам все робити. Просто не розумію, ніби, захищаєш там, а держава так тобі", - говорить військовослужбовець Юрій.

Волонтери розповідають: військовим ніби навмисне не пояснюють - які документи і з якими формулюваннями треба надати для отримання статусу учасника бойових дій, і де їх отримати.

"Чим менше людей буде знати, тим менше державі доведеться витратити коштів на них. І, напевно, це вигідно комусь там, наверху", - говорить Ольга Кобевко, лікар-волонтер.

Колишні афганці такі припущення підтверджують. Своїх пільг за понад 20 років вони так і не отримали.

"Створюється негласна вказівка стримувати цей фактор у зв'язку з невиплатами коштів, відсутністю у бюджеті фінансування. Навіть сьогодні наші учасники бойових дій, які втратили здоров'я і виконували свій обов'язок, - до цього дня не мають ще житла", - говорить Юрій Ковалець, учасник бойових дій в Афганістані.

Військові кажуть: таким ставленням держава підриває бойовий дух. Дехто і зовсім відмовляється від допомоги. Бо вже звикли не чекати підтримки від тих, кого захищають там - під кулями.

Дж-ло


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.