Як виховати патріотизм та сформувати активну громадянську позицію у дітей та молоді?
Кожна людина починає свідоме життя з рідного краю, де і формує власний світогляд.
Як закласти міцний ґрунт для національної самосвідомості, глибокої поваги до предків, виховати патріотизм та сформувати активну громадянську позицію?
Цю проблему обговорювали вчителі історії Великоберезнянського району на семінарі-практикумі, що відбувся у Верховинобистрянській ЗОШ І-ІІ ступенів.
Педагоги відвідали урок з елементами краєзнавства, на якому місцевий матеріал подавався у вигляді окремих фактів, фрагментів. Використавши експонати шкільного краєзнавчого музею, учитель надала учням можливість «доторкнутися» до історії, продемонструвавши співвідношення основного і місцевого історичного матеріалу, надавши краєзнавчої конкретизації окремим питанням уроку. Ефективність навчальної мети уроку була забезпечена через використання ігрових форм роботи з акцентом на самостійний шлях здобуття знань.
У рамках районного методичного об’єднання вчителів суспільних дисциплін працює творча група педагогів, які об’єдналися, щоб втілити задум: роками напрацьованому, зібраному краєзнавчому матеріалу дати «нове життя», враховуючи вимоги нового Державного стандарту. Учителі працюють над створенням програмного педагогічного засобу (ППЗ) «Наш край - Великоберезнянщина»: розробляють поурочне планування, мультимедійний супровід до уроків, узагальнюють матеріали для проведення тижня історії рідного краю. Очікується, що доробок творчої групи стане ефективним засобом проведення уроків історії рідного краю, методичним орієнтиром для молодих колег.
Віримо, що виплекані почуття любові до «малої Батьківщини» будуть стосуватися і великої Батьківщини – України, будуть важливим чинником формування активної життєвої позиції школярів.
Оксана Савко, методист Великоберезнянсько РМК