Мистецький захід у місті над Ужем триватиме до 7 грудня (ФОТО)
Якщо взяти до уваги, що ця виставка презентувалася в обласному центрі сьогодні, 7 листопада, то вона триватиме цілий місяць!
Сьогодні в Закарпатському обласному художньому музеї імені Й. Бокшая відкрилась виставка «Із Закарпаттям у серці: художники за межами отчого дому».
Мистецький захід триватиме до 7 грудня 2014 року. Свої роботи представили художники, скульптори та митці, котрі народились в Закарпатті, але зараз проживають в інших містах чи закордоном.
Ідея організації виставки виникла як наслідок подій в Україні.
«На хвилі патріотизму ми вирішили показати ужгородцям, що люди, котрі давно покинули рідну землю вміють зберігати та примножувати закарпатські традиції», - поділилася з «Голосом Карпат» організаторка виставки Олена Приходько.
Тематика картин була дуже різноманітною. Були тут і закарпатські пейзажі, і портрети, і натюрморти. Не бракувало на виставці і скульптур та виробів із дерева та скла.
На виставці були присутніми чимало визначних людей, зокрема Михайло Сирохман – мистецтвознавець та художник.
«Це унікальна виставка, яку треба було організувати вже давно. Тут зібрані шедевральні роботи шедевральних виконавців», - зазначив він.
Відвідала виставку і Генеральна консулка Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова.
«Я завжди з радістю відвідую такі заходи. Різноманітність робіт просто зачаровує. Перед кожною картиною хочеться стати і розглядати її, відчути що ж хотів автор передати», - сказала консулка.
Також вона висловила сподівання, що українські і словацькі митці будуть співпрацювати тісніше.
«У Словаччині живе безліч закарпатських художників і я дуже рада, що вони мають змогу творити у нас, обмінюватись досвідом і вміннями з нашими митцями. Хотілося б, щоб цей зв’язок ставав все міцнішим і тривалішим», - зазначила Янка Буріанова.
На відкриття виставки прийшло чимало глядачів, котрі із захоплення розповідали про свої враження:
«Я просто вражена скільки наших митців виїхало закордон, але вони продовжують творити і поширювати закарпатські мистецькі традиції», - поділилася враженнями відвідувачка Вікторія.
Дж-ло