Сучасне м’ясопереробне виробництво на Закарпатті дбає про навколишнє середовище
На комбінаті у тячівській Нересниці для відводу стічних вод від технологічного обладнання і санітарних пристроїв передбачено спеціальну каналізаційну систему. Після неї воду можна повторно використовувати як технічну. Електроенергію м’ясопереробне підприємство отримує із місцевої мережі через трансформаторну підстанцію, яка знаходиться на території підприємства.
У Нересниці не так давно почав діяти м’ясопереробний комбінат з виробництва ковбасних виробів, копченостей, м’ясних делікатесів «Продукти Карпат».
Приватний підприємець Іван Футько вирішив реалізувати власний бізнес на малій батьківщині. Довгий час жив і працював у Чехії. І хоч чимало наслухався скептиків, вирішив втілити задум в рідній Нересниці. Протягом 2011-2013 років реконструював будівлю колишньої вагової з тарним цехом та переобладнав її в сучасний м’ясопереробний комбінат.
Нині це сучасне виробництво, із забійним та цехом обвалювання м’яса (Євростандарт-2), а також з виготовлення готової продукції з сучасною лінією по випуску ковбас, копченостей і інших м’ясних делікатесів, та холодильними камерами. За євростандартами побудовані очисні споруди, водозабір, майстерні.
Випуск готової продукції розпочали у лютому 2014 року. Весь процес виробництва автоматизовано. Туші потрапляють у холодильну камеру, де охолоджуються до певної температури. Затим проходить процес обвалювання та жилування з дотриманням відповідних санітарно-гігієнічних вимог, за якими температура у сировинному цеху повинна бути не вище 12 відсотків, а відносна вологість повітря (!) – в межах 75-80. Для цього на підприємстві змонтовано спеціальні кондиціонери.
– Після соління проводять подрібнення м’яса на кутері, або фаршмішалці, – каже Іван Іванович. – На кутері німецького виробництва виготовляємо фарш для варених ковбас, сосисок, сардельок, ковбас виду салямі. На фаршмішалці – для копчених, напівкопчених ковбас.
Шпик, жирну або напівжирну свинину подрібнюють на шпигорізці до шматочків потрібного розміру. Фарш для варених ковбас подається на шнекований шприц білоруського виробництва, а фарш для інших видів ковбас – на роторний шприц німецького виробництва.
Підготовлені ковбаси навішують на рами в декілька ярусів, продукція проходить осідання, коптіння, варіння і т.д. Після термічної обробки проводять охолодження ковбас.
На виробництві дбають про екологію: для відводу стічних вод від технологічного обладнання і санітарних пристроїв передбачено спеціальну каналізаційну систему. Після неї воду можна повторно використовувати як технічну. Електроенергію м’ясопереробне підприємство отримує із місцевої мережі через трансформаторну підстанцію, яка знаходиться на території підприємства.
Господар каже:
– Мої земляки повинні мати вибір ковбас та м’ясних виробів, як, до прикладу, чехи. Будемо старатися працювати ще краще, бо виготовляємо своє, українське!