Вас вітає казкова країна ЗОЕНЦ!
У рамках відзначення Всеукраїнської акції „День юного натураліста” за планом роботи Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбувся „День юного натураліста” та „День відкритих дверей” ЗОЕНЦу. Цей захід став підсумком всієї природоохоронної діяльності наших вихованців за цілий рік.
Мета цього заходу направлена на активізацію натуралістичної діяльності нашої молоді, формування в школярів бажання і вміння захищати та берегти природу рідного краю.
За доброю традицією урочисте відкриття розпочалося виступом директора закладу – О.В. Геревича, який зазначив, що новий навчальний рік в закладі розпочався для 84 творчих об’єднань, в яких гуртковою роботою охоплено понад 1130 юннатів у ЗОЕНЦ та філіях, натуралістичних базах „Нарцис”, „Едельвейс”, „Арніка”.
Присутніх на святі вітали запрошені гості Рішко А.А. – член Президії обласного товариства охорони природи, Лобко В.Ю. – голова обласної організації ВЕЛ, Шох С.М. – член обласної організації Товариства охорони природи. Гості відзначили творчі досягнення та вагомі практичні здобутки вихованців в природоохоронній роботі та побажали подальших успіхів у цій важливій справі. Зокрема, перед юннатами виступила ветеран юннатівського руху – Мальцева Н.Я., яка привітала колег і всіх присутніх з початком нового навчального року, подякувала юннатам за їхню активну життєву позицію, любов до природи та побажала натхнення і завзяття в здобутті нових знань з біології та екології.
Для новачків свято розпочалося із найважливішого – знайомства з екоцентром. Діти побували у живому куточку та пташнику, познайомилися з його мешканцями, відвідали начально-дослідну земельну ділянку, юннатівську пасіку, відеостудію „Дивосвіт”, творчі лабораторії та навчальні кабінети.
До програми проведення свята були включені наступні заходи: вікторина „Знай, люби, бережи”, найцікавіші новини у світі природи – „Біоновини”, „Екологічна казка” – виступ лялькового театру, посвята молодших школярів у юннати, акція „Голуб – птах миру”, екскурсія „Стежинами природи”, конкурс малюнків на асфальті „Голуб – символ миру”.
Під час заходу представлено виставку „Щедрість рідної землі”, на якій продемонстровано вирощений на навчально-дослідній земельній ділянці врожай, вироби гуртківців із природного матеріалу, неймовірні квіткові композиції, дослідницькі роботи юннатів, дитячі малюнки та плакати з природоохоронної тематики. Окремо представлено експозицію про виїзні форми роботи: польові практики, експедиції, наметові табори, еколого-краєзнавчі подорожі річками.
Після знайомства в дружньому колі юннати об’єдналися у групи і разом з керівниками гуртків помандрували дивовижними маршрутами „Країни юннатії”.
Діти відвідали наступні зупинки:
- „Куточок живої природи”, незабутні враження отримали від побачених тварин: удава, маїсового полоза, червоновухих черепах, піщанок та різноманітних рибок, співочих пташок тощо;
- „Юннатівську пасіку”, де почули цікаву інформацію про бджіл, смачний і корисний мед та інші продукти бджільництва;
- виставку „Щедрість рідної землі”, на якій було представлено цьогорічний урожай;
- „Досягнення відділу екології та природоохоронної роботи”, де розглянули поробки і композиції з природного матеріалу, малюнки і плакати природоохоронної тематики;
- „Біологічну”, де юннати мали змогу подивитися під мікроскопом різні мікропрепарати;
- „Екологічну”, на якій проведено вікторину „Цікава екологія”;
- відеостудію „Дивосвіт”, на якій юннати ознайомилися з сучасною відеотехнікою та роботами юнкорів, призерів всеукраїнських конкурсів;
- „Земля – годувальниця”, де діти мали нагоду покуштувати солодощі, печиво та компот, який приготували педагоги закладу.
На завершення урочистої частини заходу, Яхимець І.М., завідувач відділу організаційно-масової роботи закладу ознайомила всіх присутніх з легендою про голуба – символу миру. Юннати випустили білих голубів, які стрімко полетіли в небо. Святкове дійство проведено в рамках Всеукраїнської освітньої кампанії „Голуб миру” під гаслом „Право народів на мир”, згідно з листом МОН України від 31.07.2014 №1/9-387 „Про відзначення Міжнародного дня миру”. Це привернуло увагу дітей до питань збереження миру задля забезпечення стійкого прогресу людства, дотримання принципів гуманності, свободи, добра і поваги. Всі ці аспекти закладено у Декларації ООН про право народів на мир, що є необхідним і важливим для України в цей нелегкий для Батьківщини час.
Приємно зазначити, що масово-виховний захід справив позитивне враження на всіх присутніх і хочеться вірити, що юних натуралістів ставатиме щороку все більше і більше. Педагоги-позашкільники і надалі будуть виховувати дбайливих господарів землі, екологічно свідомих громадян нашої країни.
Галина Буряк, методист інформаційно-методичного відділу ЗОЕНЦ
ЗІППО