Підкарпатська Русь шле на «Східний фронт» знаряддя для порятунку поранених
Вони не містять в своїй конструкції металу або дерева, швидко скручуються в невеликий рулон, а вага становить близько 2 кг. Таким чином транспортувати і зберігати їх дуже просто.
Закарпаття. Ідея створення компактних носилок зародилася у волонтерів з міста над Латорицею. Фактично - це звичайні носилки, завдяки яким можна швидко виносити поранених з поля бою. Від класичного варіанту їх відмінність полягає в незвичайній компактності. Носилки не містять в своїй конструкції металу або дерева, вони швидко скручуються в невеликий рулон, а вага їх становить близько 2 кг. Таким чином транспортувати і зберігати їх дуже просто.
Ідею з носилками реалізували менш ніж за тиждень. Волонтер Наталія Зотова розповідає, що схему для пошиття знайшли в інтернеті, а в якості матеріалу вирішили використовувати тент з вантажівок. На відміну від щільних тканин, він не намокає, чистити його легко, витримує велику вагу і має компактні розміри.
«Матеріалом стали тенти від великогабаритних вантажівок. Ми щиро вдячні нашим перевізникам і водіям-далекобійникам, які відгукнулися на наше прохання і безкоштовно віддали тенти. А ще - Мукачівському прикордонному загону і нашої 128-й бригаді за те, що допомогли помити і розрізати ці тенти, і всім, хто долучився до цієї справи. Окремо хочу відзначити групу швачок, які до справи підійшли з великим ентузіазмом », - розповіла пані Зотова.
За невеликий проміжок часу вдалося виготовити і випробувати вже п'ять одиниць медичного виробу. Зараз пошив медичного інвентарю триває, носилки вдало випробували, вони вільно витримують вагу близько 100 кг. Волонтери планують пошити найближчим часом і передати в зону АТО близько трьох десятків одиниць.
Вікторія Жуйко