Іноземні водолази на Підкарпатській Русі витягували з-під води затоплений автомобіль (ФОТО, ВІДЕО)

foto

А вітчизняні МНС-ники допомагали людям, які опинились у небезпеці на острівках посеред р.Тиса, де шляхи для їх евакуації були відсутні. Людей врятували за допомогою плаваючого транспортера ПТС-2.

Закарпатська область. У п’ятницю, 5 вересня, у селі Тросник Виноградівського району відбувся завершальний етап українсько-словацько-угорсько-румунських командно-штабних навчань «Світла лавина – 2014» (Blonde Avalanche 2014). Для того, щоб показати свою бойову міць та відпрацювати механізм спільного реагування на надзвичайні ситуації, до Закарпаття прибули понад 150 військовослужбовців та 50 одиниць техніки із країн-учасниць.

Україна, Угорщина, Румунія та Словаччина, яких об’єднує спільний проект багатонаціонального інженерного батальйону «ТИСА», удосконалювали свої практичні навички та відшліфовували злагодженість спільних дій з організації та виконання завдань щодо ліквідації умовного катастрофічного паводку та надання допомоги потерпілому населенню.

Проект «ТИСА» є ефективною формою взаємодопомоги між країнами-партнерами у разі виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру шляхом застосування спільного батальйону.

За легендою навчань: через інтенсивні опади та короткочасні зливи відбулося затоплення й підтоплення господарських об’єктів, споруд, суб’єктів господарювання, що порушило функціонування систем життєзабезпечення населення. На острівках залишилися люди, шляхи для їх евакуації відсутні. Їх було врятовано за допомогою плаваючого транспортера ПТС-2. Далі учасники змагань наводили важкий механізований міст з комплекту ТММ-3М; розгороджували кучугури та насипи, що утворились внаслідок несприятливих погодних умов за допомогою інженерної машини розгородження ИМР-2 та шляхопрокладача БАТ-2. Біля Тиси, на базі фільтрувальної станції ВФС-10, було облаштовано польовий пункт водозабезпечення. Саме тут, після фільтрування вода з річки ставала придатною для вживання.

Окрім цього, свою роботу показали водолази від країн-учасниць. Вони допомагали людям, які опинились у небезпеці, та вилучали з-під води затоплений автомобіль.

Своє технічне оснащення іноземним колегам показали й рятувальники Управління ДСНС України у Закарпатській області, для яких питання підтоплень та паводків не пусті слова. Загалом, від оперативно-рятувальної служби краю в змаганнях взяли участь відділення Аварійно-рятувального загону спеціального призначення та 6-ої Державної пожежно-рятувальної частини міста Виноградів.

Джерело: УДСНС України у Закарпатській області


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.