Шестиденного навчального тижня в школах краю не буде!

foto

Бо це не дасть значної економії газу. А ось із університетськими закладами області ситуація поки що невизначена.

Рекомендація Міносвіти і науки України стосовно ущільнення розкладу занять у новому навчальному році задля економії енергоресурсів в умовах Закарпаття, скоріш за все, не спрацює. Річ у тім, що наша область єдина з усіх повністю перейшла на автономне опалення й відтак уже суттєво заощаджує газ. А 6-денний робочий тиждень і збільшення зимових канікул у підсумку не знизять його споживання: якщо менше піде на шкільні котельні, то автоматично більше – в домівках закарпатців, де перебуватимуть діти.

Як бути зі структурою навчального року – серед інших питань розглядали й на розширеному засіданні освітянської колегії. І після оцінки всіх «за» й «проти» дійшли висновку: вносити зміни не варто. «На колегії прозвучала інформація Департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури, згідно з якою найбільшим споживачем природного газу в області є населення – на нього припадає 84%, тоді як на бюджетні установи місцевого фінансування – тільки 4,1%, а з цього 62% – на навчальні заклади. За умови збільшення зимових канікул утричі, до півтора місяця, порівняно з попередніми роками економія природного газу становитиме десь 16 відсотків загального обсягу споживання навчальними закладами протягом опалювального сезону. Це приблизно 1,3 млн кубометрів блакитного палива. Але досвід попереднього року показав, що як тільки ми починаємо менше топити в школах, під час канікул, які припадатимуть на найхолодніший період, відразу зростає споживання в помешканнях. (За прогнозами Департаменту ЖКГ, йдеться про збільшення використання енергоносіїв населенням десь на 5 млн кубометрів. – Авт.). Відтак недоцільно міняти структуру навчального року, бо це не призведе до суттєвої економії», – пояснює директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА Маріанна Кляп. Утім, за її словами, кожна школа вправі сама визначати, вводити їй 6-денний навчальний тиждень чи ні,  але, однозначно, це має робитися за згодою батьків та за погодженням із місцевими органами управління освіти. Поки ж ніхто про зміни офіційно не повідомляв.

Із університетськими закладами краю поки ситуація невизначена. В ректораті УжНУ, попри підхоплену Інтернет-виданнями новину про перехід цього вишу на 6-денний робочий тиждень і пари без перерв (із тим, щоб до 1 грудня завершити зимовий семестр, а з 16 січня до 13 березня навчатися дистанційно з застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій), «Закарпатці» повідомили: ректор у відпустці, ніякого наказу про згадані нововведення наразі нема, та й чи буде, зважаючи на оприлюднені під час освітянської колегії факти, – не ясно. В Мукачівському державному університеті теж поки нічого конкретного сказати не могли, запевнили, що визначаться з цим питанням до наступного  вівторка.                                

Отже, завдяки повній «автономізації» опалення закарпатським батькам, скоріш за все, не доведеться ламати голову над тим, хто догляне за їхніми школяриками під час затяжних зимових канікул. Ми свою лепту в економію енергоносіїв уже внесли відмовою від централізованого теплопостачання, а ті додаткові 10%, які бюджетні установи за розпорядженням Кабміну мають заощаджувати щомісяця до 31 березня 2015-го, можна «наздогнати» за рахунок розроблених у краї заходів енергозбереження – без зміни структури навчального року.

Мирослава Галас, "Закарпатська правда"


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.