Гроші місяцями лежать на рахунках військкоматів!
У той час як волонтери за кілька днів готові забезпечити військових усім необхідним.
Про дива української бюрократії ми вже знаємо давно. Здавалося б, під час війни чиновники могли б дещо ефективніше працювати, особливо коли йдеться про військових, які віддають життя за Батьківщину. Але ні. Багатомісячні процедури нікуди не зникли.
Зокрема й цьому нюансу українських реалій у середу була присвячена зустріч Президента України Петра Порошенка з волонтерами, які надають підтримку та допомогу бійцям Збройних сил України й Національної гвардії, котрі беруть участь в АТО на сході країни.
«Перше, що сказав Президент: «Нарешті ми з вами зібралися разом», – каже учасник зустрічі, керівник Закарпатського обласного Координаційного центру Григорій Дорошенко. І додав: «Він висловив задоволення з того приводу, що розпочато процес співпраці між органами влади та волонтерами, які нині займаються допомогою військовим у зоні АТО. Також Президент наголосив, що бачить цю співпрацю в дещо новій формі – із удосконаленою координацєю».
Координація зусиль влади та волонтерів
За словами Г. Дорошенка, глава держави дав доручення усім керівникам обласних адміністрацій визначити особу, яка б займалася координуванням усіх процесів у межах відповідної території – дій волонтерів, громадських рад при військкоматах, рад солдатських матерів тощо. Крім того, наголошено на необхідності брати персональне шефство над кожною родиною загиблих солдат, перейматися пораненими. І не просто простежити, щоб виділили кошти, а постійно тримати на контролі.
Уже днями має з’явитися «гаряча лінія» в кожній ОДА, на яку можна буде звернутися саме з питань координації зусиль, спрямованих на допомогу військовим у зоні АТО, лікування поранених, підтримки родин загиблих солдат та офіцерів.
«На зустрічі говорили й про питання тендерів, закупок, що мають здійснюватися Міністерством оборони, – каже Григорій Дорошенко. – На Закарпатті, до прикладу, ситуація нині складається так, що 5,5 млн грн на бюджетному рахунку обласного військкомата «зависли» вже на 1,5 місяця. Увесь цей час відбуваються різноманітні фінансові процедури, підбивається кошторис, працює тендерна комісія, а кошти не використовують».
Гуманітарні вантажі – в зону АТО
Уже нині Координаційна рада готує відправку майже 40 тонн гуманітарної допомоги для військових, починаючи від обмундирування та шкарпеток і закінчуючи водою, з якою в зоні АТО постійні проблеми.
«Наступного тижня плануємо відправку під конвоєм цього вантажу безпосередньо до нашої 128-ї бригади, яка нині базується під Луганськом. Сьогодні це одне з основних завдань Закарпатського обласного Координаційного центру, – зазначив Г. Дорошенко.
Можна лише додати: на Закарпатті волонтери досить активно працюють уже понад 2 місяці. Зокрема крайові медійники опинилися в центрі цього руху й чи не щодня проводять акції на підтримку військових у зоні АТО та відправляють туди гуманітарні вантажі.
Що стосується нашого тербатальйону оборони, то він залишиться в області й незабаром військові мають отримати призначення на несення служби на блокпостах у межах краю. Поки керівництво батальйону очікує на наказ із Генерального штабу.
Віктор ЛАЗОРИК, "Закарпатська правда"