Щадея усунуть від влади?

Громада Ужгорода незадоволена правлінням в.о. мера/

Громада Ужгорода не «проковтнула» земельні махінації і вимагає відставки в.о. мера. Майже чотиримісячне керування містом Віктором Щадеєм призвело до того, що ним незадоволені навіть… його колишні соратники. Громадська рада обласного центру прийняла резолюцію про відставку в.о. мера, а цього тижня вже виносили питання на сесію міськради. Що цікаво, днями стало відомо – претензії ГР до Віктора Щадея небезпідставні… 

Усе через землю

Розмови про відставку почалися 24 червня – тоді Громадська рада вирішила винести недовіру в.о. міського голови Вікторові Щадею. За таке рішення проголосували 50 членів із 68 присутніх того дня. Причиною цього стали події останньої сесії, коли більшість депутатів на чолі з Щадеєм прийняли чимало земельних питань без попереднього обговорення – ні з депутатами, ні з громадою. «Основною причиною висловлення недовіри міськраді стали «дерибанні» земельні рішення депутатів, – розповів голова Громадської ради Олександр Пересоляк. – Невідомо досі – хто, скільки й за яку суму отримав ділянки. Вони голосували на сесії за критичні зауваження, які вносили за півгодини до засідання. І нікому нічого не казали. Тобто укладали меркантильні домовленості, а це неприпустимо. Тому реакція ГР була однозначною». Що цікаво, громадськість досі не ознайомлена з вищезгаданими рішеннями. Як ішлося в резолюції ГР, станом на 24 червня не було протоколу ведення сесії від 29 травня, рішення її не опубліковані, а розміщені на сайті не відповідали тим, які депутати отримали для розгляду під час сесійного засідання. Варто відзначити і той факт, що 13 червня начальник відділу землекористування з посиланням на розпорядження в. о. мера від 10 червня був категорично проти допуску членів Громадської ради до перегляду заяв на отримання земельних ділянок! У розпорядженні вказано: «Обмежити доступ сторонніх осіб до приміщень структурних підрозділів міської ради» – це означає обмежити доступ громадськості! Тобто прозорістю, яку так обіцяв В. Щадей, при прийнятті важливих для Ужгорода питань, і не пахло. Представники ГР попросили прокуратуру розібратися.

Вчора дружба, нині – ігнор

Щадей, у свою чергу, заклики Громадської ради… взагалі проігнорував. І звинуватив її в тому, що вона обслуговує інтереси його опонентів. Тобто поки не критикували його, то хай би працювали, а зараз, коли втрутилися в махінації, то різко стали неугодними. Ось його цитата з цього приводу: «...це як на сході, коли терористи прикриваються жінками, дітьми та пенсіонерами, так і колишні очільники міста користуються такою ідеєю, як Громадська рада, і через «своїх» людей проштовхують питання недовіри мені та міським депутатам». До речі, Щадей не тільки обізвав активістів «терористами», а й навіть спілкуватися з ними не хотів. Як розповіла член Громадської ради Анастасія Бачинська, вони навідувалися в приймальню керівника міста, аби він вислухав їхні претензії, проте пішли звідти ні з чим. І така позиція не робить честі ставленику мукачівського клану. Хто б які політичні інтереси не представляв, але Громадська рада – це дорадчий орган міськради, який складається зі свідомих мешканців обласного центру. Потрапити в неї можна або представляючи громадську організацію, або маючи щонайменше 20 підписів ужгородців, які засвідчують свою підтримку. Наразі вона налічує 108 ужгородців. Якщо підрахувати, то виходить, що В. Щадею висловили недовіру щонайменше 2 тисячі мешканців міста над Ужем. Але хіба це турбує засланця, який не має своєї думки й виконує виключно вказівки зверху? І доки ужгородці терпітимуть, що ними «водять» мукачівські лялькарі?

Від прокуратури до депутатів

Цього тижня прокуратура таки дала відповідь на питання – чи займається Громадська рада «популізмом». Так, правоохоронці встановили, що договір купівлі-продажу землі базується на фіктивній інформації. За словами прокурора Ужгорода Володимира Гаврилюка, рішенням сесії двом ужгородцям дали дозвіл на земельні ділянки площею 0,0468 га під власним нерухомим майном та для його обслуговування з подальшою передачею в оренду. При цьому заявники надали договір купівлі-продажу від 22 жовтня 2013 року, згідно з яким вони є власниками будівлі по вулиці Підградській в Ужгороді. Проте прокуратура встановила, що договір базується на фіктивній інформації, оскільки земельна ділянка з указаним кадастровим номером розташована на вулиці Ольбрахта, а по вул. Підградській взагалі не сформована. Тепер власникам цієї нерухомості загрожує штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців. Розслідування щодо інших справ ще триває. Отже, звинувачення ГР мають під собою підґрунтя, й це далеко не з’ясування стосунків між давніми політичними опонентами…

Тепер слово за депутатами міськради. 11 липня мала відбутися сесія (на момент виходу номера її результати ще не були відомі. – Авт.), на якій депутати виносили питання довіри секретарю міської ради, котрий є й в. о. мера Ужгорода. За неофіційними джерелами, бажаючих усунути Щадея з посади  багато. Зрештою, якщо більше 2 тисяч свідомих мешканців міста незадоволені його керуванням, то на це слід звернути увагу. Тим більше, що ужгородці його на ту посаду не обирали…

Дмитро ГОНЧАР, "Закарпатська правда"


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.