Що за «секретна рада» проходила у місті над Латорицею?
Загалом на цій "раді" у закарпатському Мукачеві за два дні її роботи розглянули понад 30 питань порядку денного.
Упродовж двох днів, 4-5 липня, в Мукачеві на базі готельного комплексу «Інтурист» проходило розширене засідання Ради адвокатів України. Участь у ньому взяли представники фактично всіх регіонів (за винятком Луганської і Донецької областей та Криму – із зрозумілих сумнозвісних причин) та запрошенні керівники регіональних органів адвокатського самоврядування.
«Я не юрист за освітою, але відчуваю, наскільки важливі питання ви на своєму засіданні будете розглядати, - відзначив Мукачівський міський голова Золтан Лендел. Вітаю в нашому старовинному Мукачеві еліту адвокатури України. Такий правозахисний інститут як адвокатура е невід`ємною складовою будь якого демократичного суспільства і його незалежність відповідає принципам європейських правових стандартів . Стосовно нашого краю та міста я дуже радий, що Олексію Фазекошу вдалося стабілізувати ситуацію в адвокатському середовищі Закарпаття. Сьогодні в суспільстві довіра до суддів, прокурорів мізерна. Ці системи чекає серйозне реформування. Тому сторона захисту, адвокатська, стає ще важливішою і важливим є і іі ефективне функціювання . Вважаю що на цьому засіданні рада адвокатів України зробить багато в цьому напрямі вирішивши нагальні питання адвокатської діяльності . Бажаю вам успіху . Ваша праця дуже важлива для всього суспільства , адже хто як не адвокат відстоює права і свободи людини».
Загалом же на порядку денному адвокати розглянули понад 30 питань. Найбільше дискусій викликало питання про щорічні членські внески. Адже рівень їхньої сплати катастрофічно низький – всього в Україні, за інформацією заступника голови НААУ Валентина Гвоздія, внески оплатили 43,8 % адвокатів. Причому якщо в Сумському регіоні, приміром, таких боржників – неповний десяток, то в Києві їх уже тисяча. 1218 гривень відмовляються платити навіть ті, хто цілком може це собі дозволити. Відтак за результатом двох днів засідання його учасники вирішили – виключити боржників (точніше – зробити невидимими) з єдиного реєстру адвокатів України та вжити заходи по притягненню їх до дисциплінарної відповідальності. А після погашення заборгованості – відновлювати. Для тих же, що аж ніяк не буде в змозі сплатити внесок до 31 січня (в такий строк має здійснюватися оплата), можливі розстрочка – до 31 березня.
Окрім того, адвокати створили моніторинговий комітет з контролю виконання рішень Ради адвокатів України, дали роз`яснення, щодо можливості адвокатів працювати одночасно в кількох організаційно-правових формах своєї діяльності – створювати адвокатське бюро або бути учасниками адвокатського об’єднання та звільнили від сплати щорічних внесків мобілізованих адвокатів.
«Закарпатські адвокати і рада адвокатів Закарпатської області дуже задоволені, що саме в Мукачеві відбувається такий престижний адвокатський захід, на якому зібралася фактично вся еліта правової адвокатської системи в Україні,- підсумував зустріч голова ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош. - Із 31 питання, які розглядалися (і сплата членських внесків, і захист прав адвокатів тощо) важко якесь виділити, бо кожне є важливим для функціонування системи адвокатури, для щоденної адвокатської практики. Паралельно в Мукачеві проходить ще й семінар стосовно кримінального права, на якому зібралося понад 200 адвокатів. Такі заходи піднімають престиж адвокатської професії на Закарпатті і свідчать, що і в нашій області адвокатські чвари припинені. Адвокати нашого краю демонструють цілковиту одностайність по всім важливим питанням . Я думаю що аналогічні процеси відбуваються у всій системі адвокатури України . Адвокати України приходять до разуміння того, що система адвокатури України має бути єдиним монолітним правозахисним інститутом, який надійно стоїть на захисті прав громадян і наближає правову систему нашої держави до європейських правових стандартів».
Прес-служба органів адвокатського самоврядування Закарпаття