Угорці Закарпаття повинні скористатися «серйозними змінами в Україні»
Таким є переконання голови Товариства угорської культури Закарпаття (KMKSZ) Ласла Брензовича,.
Ужгород - Будапешт. Вчора, 5 липня, Жолт Немет, голова комітету у закордонних справах угорського парламенту, вкотре заявив, що Угорщина повністю підтримує територіальну цілісність та незалежність України. Ця політика Угорщини, за його словами, лишається незмінною з 1991 року і має особливе значення в нинішній досить складній ситуації.
"Ми вважаємо важливим, аби Україна продовжила рухатися на шляху до європейської інтеграції", - заявив Жолт Неймет (на фото). І додав, що офіційний Будапешт вітає підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Угорський політик висловив сподівання, що ЄС скасує візовий режим з Україною вже до кінця цього року.
Жолт Неймет зазначив, що Товариство угорської культури Закарпаття (KMKSZ) підписали угоду з нинішнім президентом України Петром Порошенком. А нині виникла можливість для об'єднання закарпатських угорців для спільних дій у зв'язку із змінами у керівництві іншої організації - Демократичної спілки угорців України (UMDSZ). Адже нещодавно її очільник Іштван Гайдош офіційно підав у відставку.
За словами Ласло Брензовича, очільника KMKSZ, в Україні почали відбуватися серйозні зміни, і угорці "повинні скористатися цією ситуацією". Особливе значення приділяють і обранням представником угорців Закарпаття в Європарламенті Андреї Бочкор. Ласло Брензович зазначив, що, незважаючи на громадянський конфлікт в Україні, в Закарпатті ситуація досить стабільна, і KMKSZ також приклалися до цього. Мова йде саме про угода, укладену між Петром Порошенком та KMKSZ. Брензович додав, що нині після відставки Гайдоша, KMKSZ готовий на будь-які перемовини для єднання угорців Закарпаття, якщо це не буде стосуватися політичних угод. Він також всіляко підтримує шлях європейської інтеграції України та сподівається на позитивні зміни в житті угорців на Закарпатті. Зокрема і завдяки достроковим парламентським виборам в Україні.
Такі спільні заяви представників Угорщини та Закарпаття, скоріш за все, були своєрідною відповіддю на вимоги угорської партії "Йоббік". У п'ятницю, 4 липня члени цієї парламентської фракції в парламенті Угорщини заявили, аби депутати Національних зборів (парламент) прийняли резолюцію, яка б засудила "східноукраїнський геноцид і допомогу уряду в Києві з боку Заходу". "Йоббік" також вимагав підтримати "угорсько-русинську автономію Закарпаття". Зокрема "Йоббік" вважає, що ці етнічні групи нібито постійно "живуть під пресом державної політики Києва".