Рада Європи зробить усе для організації допомоги «східним» біженцям на Закарпатті
З Кримського півострова, Севастополя та районів проведення антитерористичної операцій.
Голова Правління Громадської організації «Союз вимушених переселенців» севастополець Микола Подоляка доповів у робочих органах Ради Європи про проблеми громадян України, які були вимушені переселитися з тимчасово окупованої території Криму та районів проведення антитерористичної операції.
Представник українських переселенців наприкінці червня 2014 р. відвідав Страсбург (Франція) на запрошення Комітету Ради Європи з міграції, біженців і переміщених осіб.
В ході візиту він зробив доповідь під час засідання цього комітету про стан та потреби внутрішньо переміщених осіб в Україні, обговорив з доповідачем Парламентської Асамблеї Ради Європи з прав дітей Стеллою Киріакідес проблему вивезення дітей із районів проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях, з комісаром Ради Європи Нілом Муйжнієксом – потребу в організації гуманітарних коридорів для вивезення з Донбасу цивільного населення, а також провів зустрічі із іншими представниками міжнародних організацій, української діаспори Франції.
«Поїздка була дуже насиченою зустрічами і, сподіваюсь, продуктивною. Принаймні депутати Ради Європи запевнили, що використають всі можливі важелі для організації допомоги вимушеним переселенцям із Криму, Севастополя та районів проведення антитерористичної операції», - сказав М. Подоляко.
Під час зустрічей у Страсбурзі лідер ГО «Союз вимушених переселенців» пропонував представникам Ради Європи та інших європейських організацій надавати адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам в Україні переважно через структури громадянського суспільства. «Вважаю такий шлях в теперішніх екстремальних умовах найбільш оперативним та правильним», - відзначив він.
Під час засідання Комітету Ради Європи з міграції, біженців і переміщених осіб голова Правління Союзу вимушених переселенців, зокрема, заявив про необхідність надати допомогу Україні для захисту від зовнішньої агресії для створення умов для облаштування та повернення додому жителів Криму та Донбасу.
М. Подоляка в розмові у Страсбурзі із працівником Міжнародного Комітету Червоного Хресту Роджером Руфі обговорив можливості організації гуманітарних коридорів на Донбасі та надання більшої допомоги вимушеним переселенцям в Україні загалом.
Представник Союзу вимушених переселенців взяв активну участь спільно з ініціативною «Євромайдан-Страсбург» у організації зустрічі Президента України Петра Порошенка у будівлі Ради Європи у Страсбурзі. Учасники акції 26 червня 2014 р. привітали Главу держави вітальним словом, співом українського гімну та розгорнули у будинку авторитетної міжнародної організації великий блакитножовтий прапор.
Прес-служба ГО «Союз вимушених переселенців»