Селяни Закарпаття масово посунули в ліс!
Збирають лісові ягоди на продаж, доки вони в ціні, бо чим далі, тим їх вартість буде знижуватися.
Закарпаття. Зазвичай чорниця поспіває наприкінці червня, однак цьогоріч через ранню весну вона достигла на два тижні раніше. На Мукачівському кооперативному ринку бачу двох продавців із відрами чорних лісових ягід. Питаю у продавчині ціну лісових вітамінів. «Сорок гривень за літр, — відповідає вона і припрошує спробувати на смак». Намагаюся торгуватися, однак марно. «Це перша чорниця, її ще дуже мало і важко збирати, тому вона така дорога, — пояснює». Продавчинею виявилася 51-річна жителька села Бронька Іршавського району Олена.
Селяни нині масово посунули в ліс, поки ягода в ціні, бо чим далі, тим її вартість буде знижуватися. На ці заробітки люди покладали великі сподівання, і яфини тут очікували як манну небесну. «Встаємо ще затемна і вирушаємо в дорогу, — веде далі пані Олена, — приходимо на місце, коли розвидняється, й відразу стаємо до роботи». За тиждень чорниця дозріє уже й на полонинах, і, звісно, ціна знизиться відчутно.
«Сім літрів ягід я збирала майже увесь день під палючим сонцем, — провадить далі продавчиня, — надіюся виручити понад 200 гривень. Заробіток був би доволі непоганий, якби проїзд у автобусах так не здорожчав, а то третину потрібно віддати тільки за дорогу до Мукачева».
Незважаючи на дорожнечу, вельми корисну вітамінну ягоду доволі швидко розкуповують. «У мене двійко малих дітей, ну як їм не купити цю смакоту? — каже 29-річна мукачівка Марина. – Це ж цілий клондайк вітамінів». Взяла чорницю й інша городянка 48-річна Катерина для хворої на цукровий діабет матері. Брали охоче й зовсім не торгувалися туристи. А власник мережі кафе 38-річний місцевий підприємець Роберт забрав решту для приготування кремів та мусів.
Віталій ІВАНЕЦЬ