Закарпатський науковець вперше став автором підручнику з історії України
Раніше закарпатці не раз ставали співавторами підручників з історії України, однак одноосібного авторства ще не було. Та не тільки в цьому унікальність даного видання.
За словами автора, професора Сергія Федаки, директор Закарпатської філії видавництва «Знання» Галина Малик ще кілька років тому вперше звернулася з пропозицією написати підручник з історії України для студентів. У жовтні 2012 р. він був готовий і наприкінці року він був відправлений у Київ для погоджень. Однак, видати його вдалося лише після зміни керівництва Міністерства освіти.
«У травні 2014 він вийшов друком, - каже С. Федадка. - Це спеціалізований підручник, для студентів істориків. Більш деталізований ніж для інших спеціальностей».
Ще однією його особливістю є велика увага приділена регіонам України та їх місцю у історії. Зокрема Закарпаттю, досить детально розкрито історію Криму, Буковини та інших. Сергій Дмитрович каже, що «києвоцентризм» більшості підручників призводить до того, що історія українських регіонів майже не відома навіть студентам-історикам.
Галина Малик підкреслила, що товариство «Знання» з самого початку своєї 24-літньої історії існування намагається створити революцію у підручниках для вищої школи, зробити так щоб підручники стали дійсно українськими, позбулися русифікації як лінгвістично так і змістовно.
Щодо підручника С. Федаки, то за словами пані Галини він написаний від «А до Я» автором і не містить компіляції підручників колег. Крім того, майже два роки він не мав змоги отримати гриф міносвіти, чотири рази піддавався рецензуванню і не допускався до друку. І не в останню чергу через ситуацію із цим підручником, нині відмінено міністерські грифи, що значно спрощую ситуацію із виданням спеціалізованої та наукової літератури.
"Закарпаткська правда"