Науковець із Ужгорода про транскордонний «каталізатор» розвитку інформаційного суспільства в Україні
Закарпатський доцент наголосив, що проведення змагань з інформатики та інформаційних технологій серед сусідніх регіонів (областей) України, Угорщини та Словаччини може стати потужним поштовхом до розвитку інформаційного суспільства як нашого краю, так і України в цілому.
Ужгород - Київ. Заступник завідувача кафедри інформаційних управляючих систем і технологій факультету інформаційних технологій, кандидат технічних наук, доцент Олександр Міца 18 червня долучився до парламентських читань на тему: «Розвиток інформаційного суспільства в Україні».
У заході брали участь депутати Верховної ради, представники Міністерства освіти і науки та провідні фахівці в галузі інформаційних технологій.
Науковець Ужгородського університету виступив з доповіддю «Про один із транскордонних механізмів ефективного розвитку інформаційного суспільства в Україні». Наш доцент наголосив, що проведення змагань з інформатики та інформаційних технологій серед сусідніх регіонів (областей) України, Угорщини та Словаччини може стати потужним поштовхом до розвитку інформаційного суспільства як нашого краю, так і України в цілому. Угорщина може бути представлена областями Саболч-Сатмар-Берег, Гайду-Бігар та Боршод-Абауй-Земплен, Словаччина – Кошицьким та Пряшівським краями. Україну можуть репрезентувати Закарпатська й прилеглі до неї області. Великою перевагою таких змагань є географічна близькість і невеликі відстані між прикордонними містами. Це дозволить влаштовувати турніри кілька разів на рік у різних формах як для учнів, так і для студентів.
Майданчиком для таких змагань може стати Ужгородський національний університет. Він має добру матеріально-технічну базу, а також здатен забезпечити перекладацьку функцію. Угорська та словацька мови на високому рівні викладаються в УжНУ. Залучити до таких міждержавних заходів можна й Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ.
Змагання дали б змогу вивчити напрацювання сусідніх регіонів у сфері освіти, з’ясувати їхню інформаційну інфраструктуру. Важливою є також інтеграційна складова.
Організація таких заходів має й неабияке іміджеве значення – як для нашого краю, так і для України в цілому. Прикладом успішного іміджевого освітнього проекту нашої держави є, зокрема, міжнародна олімпіада з програмування серед студентів за правилами АСМ.
Завідувач кафедри інформатики та фізико-математичних дисциплін, доцент О. Г. Лавер
МедіаЦентр УжНУ