Пелюшки, підгузники, каші й ползунки для малюків Закарпаття подешевшають?

foto

В Україні можуть скасувати ПДВ на товари для немовлят. Ужгородки вже оцінюють законопроект і підраховують, у скільки нині обходиться задоволення стати матір’ю

Кабінет міністрів має намір скасувати податок на додану вартість на дитяче харчування, підгузники, одяг для немовлят. Текст відповідного проекту постанови Кабміну "Деякі питання реалізації підпункту 197.1.1 пункту 197.1 статті 197 податкового кодексу України" опубліковано на сайті Мінекономрозвитку, інформує УНІАН. Закарпатські молоді матусі в телефонному опитуванні сайту karpatnews.in.ua, почувши новину, позитивно її оцінили і розповіли про нинішні витрати на дитячі товари.

«Метою розробки постанови є зменшення цінового навантаження на споживачів під час придбання продуктів дитячого харчування та товарів дитячого асортименту для немовлят шляхом визначення переліку товарів, операції з поставки яких згідно з підпунктом 197.1.1 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу звільняються від обкладення податком на додану вартість», - йдеться в пояснювальній записці.

Тобто, проект постанови передбачає, зокрема, скасування ПДВ на дитяче харчування, дитячі пелюшки і підгузки, а також одяг для немовлят, виготовлений з натуральних волокон. На думку авторів проекту, зменшення фіскального навантаження на виробництво продуктів дитячого харчування та товарів дитячого асортименту для немовлят сприятиме поліпшенню демографічної ситуації в Україні в результаті здешевлення товарів для дітей.

Законопроект – хай ще й не прийнятий – уже позитивно оцінили закарпатські матусі. Ще б пак,  підгузники й одяг - нині основна стаття витрат на дитину, жінки скаржаться, що ціни на дитячі товари справді шалені. Приміром, найбільш «ходовий товар» - підгузники – витягує найбільшу суму грошей. До прикладу, ці дитячі гігієнічні вироби з так званого преміум-класу (йдеться про німецьке виробництво) обійдуться в 95 гривень за пачку в 50 штук, а вистачить їх ледве на два тижні. «Хаггіси» та памперси відсотків на 30 дорожчі. До них треба купити пачку вологих серветок (25-40 грн.) – і в місяць 250 гривень уже витрачені де-факто на смітник. Якщо малюкові більше півроку, то його вже потрібно підгодовувати кашами, фруктами, овочами. І хоча останнього на ринках чимало, то каші середнього цінового рівня обійдуться в 25-28 грн. за упаковку в 230-250 грамів, а самою гречкою, приміром, дитя не вигодуєш, треба ще для розмаїття бодай вівсянку купити та рисову кашку. А якщо до всього додати бодай баночку готової пюрешки в день, яка «потягне» 13-15 гривень, то суму страшно й вираховувати...

«Дитина швидко росте, мусиш постійно витрачати гроші на одяг. Місяці два одягали – і вже маленьке, і вже знову до магазину треба, - розповідає ужгородка Вікторія, мама 6-місячного Назара. – А ціни які? Українського виробництва майже немає, а закордонне – шокує».   

«Проблема, де купити з натуральних волокон? – розповідає інша матуся Тетяна. - У одному фірмовому магазині Ужгорода на днях дивилася дитячий одяг: тоненька літня кофтина з довгим рукавом на однорічну дівчинку – 280 гривень! Так, фірма (Мехх, - Авт.), так, якісна річ, але ж кілька разів одягне – і все! А скільки ще всього крім кофтини треба? В місяць же на дитину отримую 810 гривень, хіба цього вистачить на всі потреби?»

До речі, Тетяна каже, що нині на свою 7-мимісячну Маринку отримує всього 810 гривень на місяць.  

Довідка Karpatnews.in.ua

Згідно з прогнозом ООН, за умов збереження динаміки скорочення населення до 2030 року населення України може зменшитися до 39 млн осіб.
За даними Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи, населення України за 20 років скоротилося на 6,5 млн осіб, однією з причин цього є складна економічна ситуація в країні та низький рівень життя населення.
У той же час на Закарпатті демографічна ситуація з року в рік втішає: область має плюсовий приріст. Так, за даними головного управління статистики в Закарпатській області, впродовж чотирьох місяців поточного року відбувся загальний приріст населення на 412 осіб, що у розрахунку на тисячу жителів становило 1,0 особи. Збільшення чисельності населення відбулося виключно за рахунок природного приросту у кількості 560 осіб.

Галина Солодка


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.