Як ефективно допомагати мешканцям східних областей України, які втекли від війни на Закарпаття вирішували вчора на зустрічі в Ужгороді. Прийшли власне ті, хто опинився в скрутному становищі і волонтери -- представники ГО «Комітет медичної допомоги Закарпаття», ГО «Неємія» та журналісти, котрі впродовж останніх місяців активно допомагають як переселенцям, так і українським військовослужбовцям.
На зустрічі було багато жінок із неповнолітніми дітьми. Вони, як і кілька сімей переселенців, попросили не знімати і не фотографувати їх, адже дуже бояться за своє життя по поверненню додому. «Ви краще нас не фотографуйте. Інтернет – така річ, що вона є скрізь, а я не хочу, щоб потім у мене були неприємності», – зазначила «7 Днів» невисока жінка з хлопчиком на руках, що приїхала із Сєвєродонецька Луганської області. Вона навіть не схотіла представитись, але розповіла, що вдома у неї залишився брат, котрий дуже негативно поставився до того, що вона їде до «бандерівців». Сама ж луганчанка, як і багато її земляків, дуже здивована закарпатській гостинності і щирості. Як виявилося, щонайменше 10 сімей уже точно визначилися, що хочуть оселитися на Закарпатті назавжди.
Найбільш актуальними питаннями, які на сьогодні турбують переселенців зі Сходу, виявилося житло, виділення земельних ділянок і працевлаштування. З останнім ускладнює ситуацію те, що багато підприємств на Сході розбиті або згоріли, а з ними – й уся документація. В результаті люди не мають змоги отримати трудові книжки, а без них центр зайнятості не ставить людей на облік. Волонтери, у свою чергу, запропонували переселенцям перелік вакансій, сформований для них. А отець Олександр Панасенко наголосив, що ситуація на Сході України не покращиться ні за тиждень, ні за два, а тому потрібно активно взаємодіяти і допомагати один одному. Він попросив людей не боятися звертатися по допомогу, особливо, якщо це стосується діалогу із місцевою владою.
До речі, жоден представник від обласної влади на зустріч не прийшов.
7dniv.info.