На Закарпатті сакральні споруди глибинок використають у нових туристичних маршрутах
"Виноградівський район має багату історико-культурну спадщину," - зазначив начальник відділу туризму та транскордонного співробітництва Виноградівської райдержадміністрації Святослав Гал.
Про розробку мережі екскурсійних туристичних маршрутів етнічного та історичного спрямування йшлося під час наради 24 червня, яку провів голова райдержадміністрації Віталій Любка.
- Виноградівський район має багату історико-культурну спадщину, - зазначив під час доповіді начальник відділу туризму та транскордонного співробітництва райдержадміністрації Святослав Гал.
Пам'ятки археології, руїни замків, давні сакральні споруди, будівлі зведені в кінці ХІХ – початку ХХ ст. і в період приналежності території до Чехословацької республіки (1919-1939 рр.) дають можливість організовувати туристичні маршрути історичного напрямку. У свою чергу, збережені народні традиції, ремесла та кухня багатонаціонального краю, які різняться в залежності від географічного положення та етнічного районування (русини, угорці, волохи) також сприяють формуванню різноманітних етнографічних маршрутів. Саме тому, розвиток різних видів туризму дозволить зменшити негативний вплив сезонності і сприятиме постійній зайнятості населення в галузі туризму протягом усього року.
Проаналізувавши та обговоривши пропозиції з формування екскурсійних туристичних маршрутів Виноградівщини, за підсумками наради прийнято ряд рішень щодо можливості використання сакральних споруд населених пунктів в історичних маршрутах Виноградівського району, зокрема, в с.Чорнотисово, с.Теково, с.Неветленфолу, с.Дюла.
Виноградівська РДА