Вимушені переселенці зі Сходу та Криму можуть опанувати на Закарпатті нові професії

foto

Адже Міністерство соціальної політики працює над новою програмою працевлаштування в Україні.

Громадяни, які переїжджають з Криму, Донецької та Луганської областей в інші регіони України на тимчасове проживання, можуть стати на облік до Державної служби зайнятості, надавши тільки одне посвідчення особи. Сьогодні переселенцям можуть запропонувати 50,4 тис вакансій.

Про це заявила міністр соціальної політики Людмила Денісова в понеділок, 23 червня.

Міністр зазначила, що найбільша їхня кількість сконцентрована в Києві (7,3 тис. вакансій, серед переселенців з працевлаштування звернулися 314 громадян), Дніпропетровській (7,5 тис. вакансій - звернулися 117 переселенців), Харківській (2,7 тис. вакансій - звернулися 74 переселенці) і Київській (2,4 тис. вакансій - звернулися 77 переселенців) областях.

За її словами, майже 26 тисяч вакансій, які сьогодні пропонуються в Україні, - професії слюсарів, токарів, електрогазозварників, водіїв, робітників з ремонту електричного обладнання та інших представників робочих професій. Крім того, на ринку праці сьогодні необхідні і висококваліфіковані фахівці, такі як бухгалтери, економісти, лікарі, інженери з відповідним досвідом роботи та високим рівнем кваліфікації, а також ІТ-фахівці. Вона також зазначила, що державна служба зайнятості надає в цілому більш як 14 тисяч таких вакансій.

Денісова також додала, що сьогодні є можливість працевлаштуватися працівникам сфери торгівлі та послуг (6,7 тис. вакансій), технічним службовцям (1,8 тис. вакансій), а також кваліфікованим робітникам сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (1,2 тис . вакансій).

"Уряд розуміє, що проблема працевлаштування є дуже актуальною для громадян, які змушені залишати свої будинки і роботу через ситуацію, яка склалася в Криму і на сході країни. І сьогодні ми маємо можливість надати їм робочі місця, які зараз у нас є, їм лише необхідно звернутися до Державної служби зайнятості", - наголосила міністр.

Крім цього, Міністерство соціальної політики працює над новою програмою працевлаштування в Україні з урахуванням потреби забезпечення робочими місцями переселенців зі східних регіонів України.

"Програма передбачає тісну співпрацю з роботодавцями. Ми готові також навчити новим професіям за рахунок Фонду соцстрахування на випадок безробіття тих людей, які залишаться без роботи і змушені будуть переїхати на нові території", - зазначила Денісова.

За даними Управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), з початку конфлікту в Україні східні області і Крим залишили 38 тисяч жителів цих регіонів.


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.