Закарпатська кров відправиться у зону АТО (ФОТО)

foto

У нинішній ситуації кров — це мінімальна допомога, яку може надати кожен. Адже на сході перебувають мешканці Закарпаття різних національностей — і українці, і угорці, і росіяни.

20 червня у місті Берегово за ініціативи громадської організації «БерегМайдан» була проведена перша акція «Здай кров для поранених військових».

Акцію підтримав головний лікар ЦРЛ Іван Малеш. Запрошувалися всі небайдужі мешканці Берегова та Берегівського району.

Вже о 9.00 ранку до відділення переливання крові ЦРЛ завітало кілька донорів-волонтерів. Їх привітно зустрів завідуючий відділенням Йосип Олос тарозповів про всі нюанси.

Як виявилося — процедура доволі проста. Спочатку лікарі опитують донорів — чи не мають вони якихось протипоказань. Наприклад, чи повністю здорові, не не приймають медикаменти, чи хворіли на інфекційні захворювання, тощо.

Далі перевіряють тиск. Якщо він у нормі — тоді медпрацівниця заповнює відповідний формуляр. Обов'язково потрібно мати при собі паспорт!

Бувають, звісно, і обмеження. Наприклад, вікові. Перепоною може бути і недостатня вага або алергічні реакції.  66-річний підприємець Володимир Федішин вдало пройшов «тест» і першим пішов здавати свою кров.

Медсестра приносить солодкий теплий чай і хліб з маслом. Адже не рекомендується здавати кров на голодний шлунок.

Перед процедурою донори, які приходять вперше, здають ще й кров з пальця — так визначається група крові. Наприклад, в мене виявили 4-ту групу. Досить рідкісну. Можливо і вона комусь знадобиться.

А вже потім одягають халат, на ноги — бахіли, і донори вирушають у маніпуляційну.

Тут дані про особу вносять у окремий список, потрібно поставити підпис. А далі — на кушетку. Руку пов'язують джгутом, а далі справа за малим — кров через одноразову стерильну систему збирається у спеціальний резервуар. Звичайна норма — 350 мілілітрів. Це небагато для здорової людини.

І аболютно не боляче. Навпаки лікарі кажуть, що це дуже корисно — кров оновлюється, людина почуває себе потім набагато краще.  

Сьогодні ж ця зібрана у Берегові кров потрапить до Ужгорода. Там її перевірять на придатність. А далі попрямує на Схід. До наших вояків-хлопців, які її потребують. А можливо вона знадобиться й іншим пораненим. Хто знає…

У нинішній ситуації кров — це мінімальна допомога, яку може надати кожен. Адже на сході перебувають наші закарпатці різних національностей — і українці, і угорці, і росіяни.

До речі, зовсім не обов'язково чекати спеціальних акцій — донорську кров у Берегівській ЦРЛ можна здати кожен понеділок і четвер з 9-ї до 16-ї години за київським часом (другий поверх лікарні, новий корпус). До речі, а словами Івана Малеша лише вчора прийшло 16 донорів. До цього здавати кров вже приходили прикордонники, міліціонери, працівники інших установ.     

І ще. За здану кров я отримав заслужений «подарунок» — продуктовий пакет (паштет, вафлі, сік). Дрібниця, але приємно. Плюс можна отримати додатковий вихідний на роботі.  

Також триває у центрі Берегова збір коштів на закупівлю амуніції для наших військових (в першу чергу бронежилетів та касок). Всього зібрано вже понад 4.000 гривень. На вихідних планується розпочати збір продуктів для армії у супермаркеті «Барва». Головне зараз — не залишатися байдужим. Приєднуйтесь. Це не політика, це те, що ми можемо зробити, аби врятувати чиєсь життя. Можливо навіть нашого знайомого або близького.

Олександр Ворошилов


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.