А ось у парламентській залі висувають загалом 25 умов до саморозпуску, зокрема наполягають, щоб у наступному складі ВР не було жодного нинішнього діючого депутата: Мовляв, "люстрація, люстрація і ще раз люстрація"!
Авторами одного із зареєстрованих сьогодні законопроектів про саморозпуск є позафракцінй депутати Віктор Балога (Закарпаття) та Ігор Рибаков.
Але до саморозпуску депутатам необхідно змінити виборчий закон, обрати новий склад ЦВК і обов’язково провести люстрацію.
«Ми підтримуємо рішення про саморозпуск. Говоримо наступне: друзі, щоб не було «на манеже одни и те же». Люстрація, люстрація і ще раз люстрація всіх і вся. Ми повинні мати в жовтні місяці зовсім інший парламент, зовсім інші обличчя», - заявив народний депутат України, заступник голови фракції «Батьківщина» Іван Кириленко.
Проекти постанови про дострокове припинення повноважень парламенту сьогодні вже і зареєстрували.
Щоправда, окрім «УДАРу», «Свободи» і «Батьківщини» їхні колеги із коаліції висувають свої вимоги.
Кажуть, необхідно зменшити кількість депутатів із 450 до 300, скоротити каденцію із 5-ти до 2-х років, позбавити депутатів недоторканності та заборонити нинішнім обранцям балотуватися на дочасних виборах.
«Не партійні списки, а партійні лідери мають визначати шанси кандидата обратися на територіальній громаді, а вся територіальна громада. І обраний має бути той – за кого територіальна громада віддала найбільше голосів серед всіх інших депутатів», - каже народний депутат України, група «Суверенна європейська Україна» Олег Зарубінський.
«Ми сьогодні побачили, 25 умов треба виконати, щоб піти на розпуск парламенту. І цей весь популізм про скорочення Верховної Ради, про зміни Конституції, про зміни закону – це все популізм. Треба приймати політичне рішення», - каже народний депутат України, фракція «УДАР» Павло Розенко.
Активно обговорювали у парламенті і мирний план Президента. З тим, що необхідно припинити вогонь та звільнити Україну від бойовиків погоджуються і в коаліції, і позафракційні.
«Будь-які засоби, які дозволяють сьогодні вивести найманців і терористів з території України заслуговують на те, щоб негайно його почати реалізовувати. Інше питання, чи буде воля Путіна на те, щоб дати команду своїм найманцям і терористам вийти з нашої території», - заявляє голова фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.
Вже завтра у парламенті чекають на самого Президента. Глава держави має особисто представити нових очільників МЗС, ГПУ і НБУ.
Петро Порошенко вніс кандидатури і просить парламент підтримати призначення замість в.о. міністра закордонних справ Андрія Дещиці колишнього посла України в Німеччині Павла Клімкіна, на посаду Генерального прокурора замість Олега Махніцького запропоновано нинішнього першого віце-прем’єра Віталія Ярему, а голову Нацбанку Степана Кубіва має замінити фінансист Валерія Гонтарєва.
У Раді не сумніваються, що всі три кандидатури депутати підтримають. Найімовірніше найменше запитань буде до Яреми.
«Високопрофесійна людина, діючий віце-прем’єр, я думаю, що підтримка в залі буде 100%, що стосується цієї кандидатури», - каже народний депутат України, позафракційний Володимир Макеєнко.
На вимогу ударівців Олександр Турчинов доручив негайно вивчити питання існування фракції комуністів. Адже згідно із регламентом, у складі фракції мають бути і депутати мажоритарники, а в КПУ їх немає.
Та ще активніше більшість наполягає на правовій оцінці дій комуністів у Донецькій та Луганській областях, де вони вже відкрито підтримують терористів і сепаратистів.
«Такі речі мали б відповідні правоохоронні органи з’ясувати, бо це речі не сумісні з статусом взагалі політичної партії, яка робить речі всупереч інтересам країни», - каже заступник голови фракції «УДАР» Віктор Пинзеник.