В Ужгороді зареєстровано 42 тисячі автомобілів

foto

І така кількість не кращим чином впливає на екологію обласного центру Закарпаття.

Ужгород  вже третій рік поспіль очолює рейтинг забрудненості повітря серед міст Західної України. 

Про екологічну ситуацію в регіоні розповів голова Закарпатської обласної організації Всеукраїнська екологічна ліга Василь Лобко:

- За 2013 рік ми очолюємо цей список. По такому показнику як КІЗА та середньо концентрація формальдегіду. Допустім Львів , ми всі прекрасно знаємо. Що потужне місто. В них КІЗА 5,3 а в нас 9,1 тобто в нас майже у два рази більша, - резюмував головний еколог Закарпаття.

За чистотою повітря пильно стежать фахівці, котрі здійснюють спостереження за станом повітря на двох стаціонарних постах, розташованих в промисловій та житловій зонах:

- Повітря закачується в пневматичну установку. Далі проходить крізь пробірку, де проходить фільтрування. Окрім того, фільтри ми також прокачуємо крізь пил та важкі метали. Наступний етап - безпосередній аналіз. У лабораторії  фахівці кажуть  - ускладнює ситуацію спека. Коктейль із сонячних променів та викидів автомобілів в рази погіршує ситуацію. Уже за перші тижні літа показники кілька разів перевищували норми, - пояснює головний еколог області Василь Лобко.

Також як повідомила начальник лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря Марія Федорішко, перевищення гранично допустимої норми по диоксиду азоту у два рази , по формальдегіду у два з половиною рази. Очікуємо, що перевищення гранично допустимих концентрацій, бо це для нас типова картина. Тож, попри стереотип, що Ужгород – туристичне місто з ідеальною екологією, чисте повітря тут розкіш. Причин декілька. Основна -  викиди автомобілів. За статистикою, на кожного третього ужгородця – одне авто.

У свою чергу начальник Ужгородського відділення ДАІ Олексій Співак пояснив, чому ж саме в Ужгороді така забруднена екологія:

- В місті Ужгороді зареєстровано 42 тисячі автомобілів. Без виключення іноземної реєстрації, без тих громадян, котрі приїхали відпочивати до нас. Це виключно зареєстровані в місті Ужгороді. Окрема тема: відсутність систематичного поливу доріг, а також  недостатня кількість зелених насаджень. Кожна рослина виконує свою функцію: потрібні і дерева, і кущі, і квіти.

Але все ж таки ситуацію з екологією в місті змінити можна. Про це розповів ужгородський біолог Олег Колесник:

- У нас практично нема чагарників. А найбільше пилу в метрі від землі. І коли мама гуляє з коляскою дитина вдихає усі ті гази…І це все впливає на Навколишнє середовище.

В Європі на всіх машинах стоять так звані каталізатори Доджа. Це є норма Євросоюзу. Це каталізатори, які при вихлопі розкладають формальдегід. Роблячи викиди менш шкідливими. Фахівці кажуть: проблему треба вирішувати комплексно. Від озеленення міста до особистої відповідальності водіїв.


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.