Жодного приватного дитсадка у місті над Тисою поки що немає!

foto

А державні дитячі дошкільні заклади у цьому гірському місті Закарпаття вщент переповнені. Звідси — цілий "букет" проблем соціального плану...

ЗАКАРПАТТЯ. Після бебі-буму в середині 2000-х влаштувати дитя в дошкільну установу Хуста доволі непросто. На жаль, групи переповнені, черги великі. Матері записують малюків до садочків майже одразу після виписки з пологового будинку.  Приватних же ДНЗ у місті над Тисою поки що немає. Є ще один альтернативний вихід – наймати няню, однак ця послуга по кишені далеко не всім батькам. Тож які перспективи дошкільного виховання у колишній столиці Карпатської України? Чи відкриватимуться нові групи, садочки? Про те та інше ми попросили розповісти Хустського міського голову В.П.Кащука.

— Володимире Павловичу, наскільки є гострою проблема з перевантаженням дитячих дошкільних закладів у місті?
— На жаль, це дуже актуальне питання. Справа  в тому, що ще 20 років тому Хуст мав достатню кількість, як для невеличкого населеного пункту, дошкільних установ.   15 дитсадків повністю задовольняли потреби краян. Та, попри це, народжуваність залишалась досить низькою. Тож деякі з ДНЗ було переформатовано, або продано.   Наразі в місті всього 8 садків, «плюс» одна група на базі НВК №1. Звичайно, це недостатньо для сучасного міста, що з року в рік розростається.

— Чи великі черги в дитячі садки?

— Так. Станом на 1 червня на обліку управління освіти, релігій та у справах національностей міськвиконкому перебуває 1074 малят (із дня народження). Місць катастрофічно не вистачає. Однак ми працюємо над питанням розширення дошкільних закладів.

— І що вже зроблено в цьому плані?
— Напрацювань чимало. Ми повинні охопити максимум діток дошкільною освітою. Зокрема, в  ДНЗ №3 «Дзвіночок» вже працюють дві додаткові групи. Раніше на базі цієї установи квартирував університет «Україна», згодом – навчальні корпуси «перебралися» в інше місце, що дало змогу знайти додаткову площу для облаштування груп дошкільнят.  Відремонтовані сучасні ошатні просторі кімнати розраховані на 60 діток. Незабаром плануємо запустити ще 4 групи, а це –додаткові 120 місць для маленьких хустян. Практично до 1 вересня на базі «Дзвіночка» запрацює ще один повноцінний садок на 180 місць. До речі, в ДНЗ №3 замінено все – від вікон – до меблів. Триярусні ліжечка-матрьошки у складеному виді займають дуже мало місця, у спальних кімнатах є місце для ігор, дітки забезпечені гарними казковими столиками, стільцями, іграшками, шафами для речей, санвузлами європейського зразка.

Плануємо також відкрити ще одну групу у дитсадку №2 на вул. Миру.  Звичайно, це теж не дасть можливість повністю вичерпати проблему місць у дошкільних установах, однак, усе ж черги суттєво зменшаться. Тим більше, що протягом останніх десяти років у Хусті не було відкрито жодного нового садочка, навіть додаткової групи.

—    А чи планується будівництво нових дитячих садків?

—    Нині немає сенсу говорити про споруджування нових дошкільних закладів. На жаль, поки що ситуація в державі напружена і економічно ми не можемо собі дозволити зводити нові будівлі навіть для діточок. Робитимемо все можливе, щоб відкривати нові групи при вже існуючих ДНЗ.

—    Якщо вже мова пішла про діючі дитсадки, то чи проводилися міською радою впродовж останнього часу якась робота щодо зміцнення матеріально-технічної бази дошкільних установ?

—    Безумовно. У 2011 році було виконано капітальний ремонт даху на ДНЗ (ясла-дитсадок) №1 «Малятко» (на суму 159 700,00 грн.), а також капітальний ремонт приміщень дошкільного навчального закладу санаторного типу №5 ( на суму 107913,60 грн.).  Позаторік ми завершили капітальний ремонт ДНЗ №2 «Сонечко» (на 739 252,83 грн.), провели капітальний ремонт та благоустрій території ДНЗ №5 (вул. Свободи, на суму – 370 003,20 грн.), виготовили проектно-кошторисну документацію та капремонт ДНЗ №3 «Дзвіночок» (38108,24 грн.), виготовили проектно-кошторисну документацію на реконструкцію котельні із встановленням додаткового котла на альтернативному паливі (15362,00 грн.), а також зробили капремонт теплових мереж на суму 24938,76грн. У 2013 році виготовлено проектно-кошторисні документації на проведення капітального ремонту системи опалення та заміну вікон у ДНЗ №7 «Бджілка» (841094 грн.), на капітальний ремонт теплових мереж у ДНЗ №2 «Сонечко» (4383 грн.), а також на капремонт  ДНЗ №6 «Ластівочка», ДНЗ №8 «Ялиночка», ДНЗ №4 «Пролісок» та на добудову кухонного та адміністративного корпусу ДНЗ №5 «Зернятко» (88861,23 грн.). Крім того проведено поточні ремонти котельні ДНЗ № 3 «Дзвіночок» (28162 грн.) і в ДНЗ №4 «Пролісок» (14082,16 грн.), системи освітлення в ДНЗ №1 «Малятко» (7536,00 грн.) та в  ДНЗ № 3 «Дзвіночок» (7144 грн.), придбано електроплити для дошкільних установ на суму 19000 грн., триярусні ліжка для ДНЗ №7 та ДНЗ №3 (71300 грн., з яких – 16800 – із міського і 54500 – із обласного бюджетів), розпочато капітальний ремонт ДНЗ №3 «Дзвіночок» (480000 грн,). У цьому році в першочергових планах завершення ремонтних робіт у ДНЗ «Дзвіночок» (681664,61 грн.) та виготовлення проектно-кошторисної документації , проведення експертної оцінки ДНЗ №7 (на вул. Небесної сотні, де частину займає Дрогобицький університет, а інша частина – пустує), щоб  на наступний рік провести капітальний ремонт та відкрити сім додаткових груп на 210 діток.

—    Володимире Павловичу, бачу, міська рада активно взялася за облаштування місць для дошкільнят. Хай вам щастить! І спасибі за розмову!

Розмовляла Марина Штефуца.

Хустська міська рада


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.