Мукачівець потрапив до ТОП−10 українських футболістів (ФОТО)
Стимулом для закарпатця є висловлені Сергієм Ребровим сподівання щодо кар’єри молодого футболіста.
Наші юнаки надихнули нас на формування топ-десятки найбільш прогресуючих українських футболістів, які не досягли 20-річного віку. Деякі з них вже грають в «молодіжці», а дехто вже розміняв перший десяток матчів у елітному вітчизняному дивізіоні.
Ігор Харатін (півзахисник, «Динамо» Київ)
Народився 2 лютого 1995 в Мукачеві.
Зріст - 188 см, вага - 76 кг.
У юнацьких збірних - 45 матчів, 9 м'ячів.
У Прем'єр-лізі провів 1 гру.
Вихід на поле в заключному поєдинку чемпіонату України проти «Зорі» підвів жирну риску під клубним сезоном молодого опорного хавбека, який дуже сподівається виправдати аванси, видані йому Сергієм Ребровим.
У дублі та юнацької збірної Ігор давно є ключовою фігурою, і на полі він завжди - в гущі подій. Як і личить футболісту, його амплуа безбоязно йде в стики, при цьому відрізняється хорошою технікою і відмінним баченням поля. Холоднокровність - ще один козир Ігоря, недарма ж у своїх командах він є штатним пенальтистом.
Зрозуміло, що хлопець поки не в змозі конкурувати з досвідченими центральними півзахисниками, яких вистачає в «Динамо», однак готовність Харатін продовжувати працювати і прогресувати дозволяє сподіватися на те, що черговий крок наверх в його кар'єрі - не за горами.
Хто ще окрім нашого земляка потрапив до десятки найкращих? Читаємо далі!
Дмитро ЗАДЕРЕЦКІЙ (захисник, «Волинь» Луцьк)
Народився 3 серпня 1994 року в Чернігові.
Зріст - 177 см, вага - 72 кг.
У Прем'єр-лізі провів 16 ігор.
Футболу починав вчитися там же, де і Андрій Ярмоленко - у Чернігові. І мріє грати там же, де земляк - в «Динамо», та щоб неодмінно в Лізі чемпіонів. Але поки що він гравець «Волині», в яку потрапив транзитом через харківський спортінтернат, про що не шкодує, оскільки отримує гідну ігрову практику в Прем'єр-лізі.
Дебютувавши в стартовому матчі чемпіонату Украіни-2013/14, Задерецкій до кінця чемпіонату взяв участь в 16 матчах. У березні, правда, більше перебивався поєдинками за дубль, але ближче до фінішу знову повернувся в передову обойму. Як правило, Діма виходить на заміну, при цьому може зіграти не тільки в захисті, але й у середній лінії - з прицілом на атаку. Технічний, швидкий, по-спортивному нахабний - НЕ тушується, тобто, при зустрічі з авторитетними опонентами калібру Артема Федецького або Павла Ксьонза.
Потрібно зазначити, що не випадково перспективний крайок потрапив на олівець Володимиру Горілому, що тренує нашу другу «молодіжку» (U-20). У спарингу проти української команди 19-річних саме точний удар лучанина приніс перемогу старшим за віком. Чекаємо продовження.
Артем РАДЧЕНКО (форвард, «Металіст» Харків)
Народився 2 січня 1995 в Харкові.
Зріст - 167 см, вага - 58 кг.
У юнацьких збірних - 53 матчі, 14 м'ячів.
У Прем'єр-лізі провів 3 гри.
Останні роки головною проблемою «Металіста» була нестача гравців з українським паспортом. Однак зараз, схоже, на підході кілька своїх вихованців, які в недалекому майбутньому допоможуть її вирішити. Тим більше у світлі можливого від'їзду декількох легіонерів, яких ЗМІ наполегливо сватають як в українські, так і зарубіжні клуби.
Артем Радченко - з «малюків», але зате дуже швидкий, верткий і технічний. У ДЮФЛ визнавався кращим форвардом турніру (2009). Полтинник з гаком матчів у складі юнацької збірної також говорять багато про що. Його місце на лівому фланзі атаки команди, що завоювала путівку у фінальний турнір ЧЄ-2014 (U-19), сумніву не піддається.
Втім, незважаючи на видані йому ще два роки тому аванси, Артем засвітився лише в трьох матчах Прем'єр-ліги - по одному в кожному з трьох останніх сезонів. За словами Мирона Маркевича, в свій час і став підтягувати Радченко, той безумовно володіє талантом, проте чогось все-таки молодому вінгеру не вистачає - треба, мовляв, більше працювати над собою. Нинішній наставник «Металіста» Ігор Рахаєв в квітні обмовився, що влітку Радченко, не виключено, буде відданий в оренду. Що ж, нехай. Може, новий виклик і надихне нападника на спорт, дозволивши йому сповна розкрити свій потенціал і повернутися до Харкова в куди більш грунтовному статусі?
Денис МІРОШНИЧЕНКО (захисник, «Карпати» Львів)
Народився 11 жовтня 1994 у Кривому Розі.
Зріст - 177 см, вага - 68 кг.
У юнацьких збірних - 8 матчів.
У молодіжній збірній - 8 матчів.
У Прем'єр-лізі провів 18 ігор.
Вихованець криворізького футболу, встиг показати себе у «вишці» ще до розвалу рідної команди, а коли «Кривбасу» не стало, вибрав західний напрямок. Ну, як і багато інших екс-кривбасівці.
У «Карпатах» Денис поки вважається дублером Павла Пашаєва на правому фланзі оборони. Але коли виходить підмінити більш досвідченого партнера, каші абсолютно не псує. У завершився чемпіонаті провів за першу команду 9 поєдинків, шість разів виходив у старті, в тому числі в дуелі з «Динамо», і виглядав при цьому впевнено і гідно.
Сергій Ковалець, до речі, львів'янину повністю довіряє. У «молодіжці» Денис вже встиг освоїтися, виграв з нею Кубок Співдружності. Шкода, травма отримана в спарингу з молдаванами в середині травня, змусила Дениса завершити сезон передчасно.
Юрій ТКАЧУК (півзахисник, «Металіст» Харків)
Народився 18 квітня 1995 в Кельменцях (Чернівецька обл.).
Зріст - 175 см, вага - 63 кг.
У юнацьких збірних - 38 матчів, 3 м'ячі.
У Прем'єр-лізі провів 1 гру.
Перші футбольні кроки цей хлопчина робив у Чернівецькій області - в Кельменецької ДЮСШ, однак після неї потрапив не в перший клуб регіону - «Буковину», а в іллічівський «Моноліт». А вже там, на чорноморському узбережжі, Ткачука запримітили всевидющі скаути «Металіста», за дубль якого півзахисник нині й грає.
Втім, той факт, що Ігор Рахаєв неодноразово включав Юру в заявку на матчі Прем'єр-ліги, а в зустрічі з «Таврією» дозволив йому дебютувати в елітному дивізіоні, мабуть, свідчить про надії, які наставник пов'язує з молодим українцем. Дивишся, в наступному сезоні юнакові буде відведена більш значна роль.
Серед ігрових плюсів Ткачука, що відрізняється на поле не тільки пристойною технікою, а й цепкостью, розважливістю, - його здатність діяти як в середині поля, так і в обороні. Скажімо в «Металісті» Юра регулярно хаживал вперед, веде гру, нерідко загрожує чужих воріт, в юнацькій ж збірної, в якій виступає з 2010-го, як правило, відповідає за центр захисту. На цій позиції використовував його Олександр Петраков у кваліфікаційному еліт-раунді ЧЄ-2014 (U-19), який Україна виграла, не пропустивши жодного м'яча.
Олег ДАНЧЕНКО (півзахисник, «Чорноморець» Одеса)
Народився 1 серпня 1994 року в Запоріжжі.
Зріст - 178 см, вага - 64 кг.
У Прем'єр-лізі провів 8 ігор.
Було б дивно, мабуть, якби в нашому реєстрі не знайшлося місця вихованцям школи запорізького «Металурга», давно заробила репутацію кузні талантів. Можливо, в недалекому майбутньому таким епітетом можна буде наділити і півзахисника «Чорноморця» Олега Данченка, за яким, за словами Романа Григорчука, сам він довго стежив, поки в середині сезону-2011/12 не покликав до Південної Пальміри.
До Чорноморця »хлопець протягом року успішно грав за хмельницьке« Динамо », проте, ставши« моряком », якось відразу знітився. До недавнього часу бігав виключно за юношесекую та дублюючі команди, і ось нарешті - «вистрілив». «Те, що я бачив в перший час, доводило, що він повинен бути тут. Олег прогресував, але з натугою. Цієї ж зими у нього стався не те, що сплеск, - цілий прорив! Зараз я можу визнати, що у нас додалася фігура, яку можна розцінювати як повноцінного помічника першій команді », - це вже коментар одеського наставника після дебюту Данченко в Прем'єр-лізі.
У весняній фазі чемпіонату той встиг провести вісім матчів за «основу» «Чорноморця», діючи в середині поля поруч з досвідченими Кирилом Ковальчуком та Олексієм Гаєм. Рухомий, відмінно координований хавбек не ховався від м'яча, не соромився йти на загострення і при цьому не випадав з загальнокомандного тактичного малюнка. Показово, що Григорчук довіряє Данченко виконання стандартів. У 24-му турі, наприклад, саме після його акцентованою подачі з кутового Гай вразив ворота Запорожан. Судячи з усього, наступного скликанню «молодіжки» Данченко обов'язково знадобиться. За збірну же 20-річних він виступає ще з минулої осені.
Роман ПІДКІВКА (голкіпер, «Карпати» Львів)
Народився 9 травня 1995 року у Львові.
Зріст - 190 см, вага - 85 кг.
У юнацьких збірних - 8 матчів.
У Прем'єр-лізі провів 14 ігор.
Роману одночасно і пощастило, і ні. На старті сезону юний воротар несподівано отримав серйозний кредит довіри від нового тренера львів'ян Олександра Севідова. Вже тільки цей факт говорить про потенціал гравця, який фактично відразу з команди U-19 зробив крок у головну команду рідного клубу.
Звичайно, були недоліки в його грі, але в цілому для свого віку Підківка виглядав солідно. Пристойна реакція, досить стабільна гра на виходах (190 см зросту сприяють) - гідний фундамент. Іноді він, правда, здавався занадто імпульсивним, але це легко списується на вік. Всього в чемпіонаті Роман провів 14 матчів, у тому числі проти «Шахтаря» і «Динамо». Останні три тури, правда, відпочивав на «банці», але навряд чи це має засмучувати хлопця, якому тільки-но виповнилося 19.
Сейви Підківкі відзначав по ходу сезону не тільки «Футбольний клуб», одного разу включив його у свою збірну туру, а й тренер юнацької збірної Олександр Петраков. У вирішальних іграх за вихід у фінальний турнір чемпіонату Європи тренер навіть віддав перевагу львів'янина перевіреному «вартовому» і капітану Богдану САРНАВСЬКИЙ. Віддав перевагу і не прогадав - Роман зберіг у ворота на замку, при цьому в матчі проти Шотландії відбив пенальті, здобувши таким чином для України стратегічно важливу нічию.
Віктор КОВАЛЕНКО (півзахисник, «Шахтар» Донецьк)
Народився 14 лютого 1996 в Херсоні.
Зріст - 182 см, вага - 75 кг.
У юнацьких збірних - 44 матчі, 180 м'ячів.
Травма, отримана у відбірковій зустрічі з болгарами, не дозволила цього білявому півзахисникові в 2013 році взяти участь у континентальній фіналі серед 17-річних, однак за долею «Не заіржавіло». Будучи молодшим на рік своїх партнерів по інший юнацької збірної, очолюваної Петракова, він став одним з її основних виконавців, забивши гол у ворота Чорногорії і взагалі внісши гідний внесок у завоювання путівки на ЧЄ-2014 (U-19).
Власне ще в 2012-му, на Меморіалі Віктора Баннікова, фахівці відзначали не по роках зрілу гру лідера і капітана нашої команди. Коваленко грамотно діяв у відборі, вміло розганяв атаки, йшов, коли потрібно, вперед і сам регулярно погрожував чужих воріт.
Все вказує на те, що цей боєць спуску собі не дає, прогресує - звідси і звання кращого півзахисника на турнірі в Мінську, і заклик допомогти старшому віком. Чи то ще буде?
Андрій БЛИЗНИЧЕНКО (півзахисник, «Дніпро» Дніпропетровськ)
Народився 24 квітня 1994 року в Новгород-Волинському (Житомирська обл.).
Зріст - 177 см, вага - 70 кг.
У юнацьких збірних - 54 матчів, 10 м'ячів.
У молодіжній збірній - 6 матчів.
У Прем'єр-лізі провів 1 гру.
Взимку, на Кубку Співдружності Близниченко провів шість матчів, але у старті вийшов лише в одному. І це було логічно: в «молодіжці» у Сергія Ковальця були більш досвідчені Редван Мемешев і Владислав Калитвинцев, які, на відміну від днепряніна, мають непогану ігрову практику в дорослому футболі.
Андрій же до того моменту за головну команду «Дніпра» зіграв всього одного разу - вийшов на заміну в домашньому поєдинку Ліги Європи з «Пандурій». Але цих 45 хвилин цілком вистачило, щоб зрозуміти - у Дніпропетровську дозріває ще один талант. У квітні Хуанде Рамос надав українцеві ще один шанс, от тільки несподівано визначив тяжіє до атаки виконавця на лівий фланг оборони - підпирати Євгена Коноплянку. Блиснути, видати щось таке у Андрія не вийшло, проте свою місію він не провалив - зіграв надійно.
Тим часом, «другим Коноплянкою» Близниченко називають не випадково. Як стверджують деякі фахівці, за своїм потенціалом Андрій нічим Дружині не поступається, а в чомусь навіть перевершує. Досить згадати, як, ще виступаючи в ДЮФЛ за Запоріжжя, хлопець забив 80 голів у 69-ти матчах. Справа за малим - за довірою з боку тренера і ігровою практикою. М'яч на стороні Мирона Маркевича.
Едуард СОБОЛЬ (захисник, «Шахтар» Донецьк)
Народився 20 квітня 1995 в Запоріжжі.
Зріст - 186 см, вага - 73 кг.
У юнацьких збірних - 60 матчів, 3 м'ячі.
У молодіжній збірній - 1 матч.
У Прем'єр-лізі провів 23 гри.
Історичним голом у ворота англійців, який вже подарував Україні путівку на чемпіонат Європи, а потенційно може вивести її і на першість планети, захисник «Шахтаря» знову нагадав про себе.
Цей вундеркінд - з дуже ранніх. Починав у Запоріжжі - в першій лізі (14 матчів, 2 голи) 16-річним молодиком. Можливість проявити себе молоді в «Металурзі», як відомо, надають - а там вже, хто куди випливе. Ось друзі дитинства Максим Коваль та Сергій Сидорчук виплили в «Динамо», а Соболь опинився в «Шахтарі», куди перейшов взимку по ходу сезону-2012/13 (за неперевіреними даними, за 3 млн євро).
Поки що стабільне місце на лівому фланзі оборони «Шахтаря» Соболь завоювати не може. Там останнім часом господарював В'ячеслав Шевчук, є в команді і бразилець Ісмаїлі. Якщо ж в і Азеведо переїде в Донецьк, куди крайка «Металіста» наполегливо відправляє чутка, Соболю треба буде йти в оренду. Те, що він не загубиться в Прем'єр-лізі і доведе того ж Луческу свою профпридатність, сумнівів немає. Кілька матчів, в яких румун довіряв Едіку місце на полі, красномовне тому доказ.
Футбольний клуб