В найбільшому виші Закарпаття зібрали майбутніх «акул пера»
«Михайло Бабидорич: творча особистість на зламі епох» - під такою назвою в УжНУ відбувся круглий стіл, присвяченийпостаті відомого закарпатського публіциста Михайла Бабидорича – кореспондента, заступника головного редактора «Закарпатської правди», співавтора навчальних посібників для журналістів.
Символічно, що захід зібрав науковців, медівників, експертів у переддень Дня журналіста. Адже іменем М.Бабидорича названо обласну журналістську премію, а постать закарпатського публіциста стала першою серед журналістів, кому відкриють пам’ятний знак в Ужгороді 6 червня.
Відкрив захід професор Володимир Смоланка, ректор УжНУ. Він від імені вузу привітав медійників із святом, вручив пам’ятні грамоти і зазначив: «Всі ми хочемо читати об’єктивну інформацію, яка б допомагала нашому суспільству розвиватися. Бажаю, щоб ваше перо було гострим, наснага до роботи не зникала, а кількість читачів та глядачів тільки збільшувалася!».
Відтак круглий стіл розпочав роботу. Як зауважила Галина Шумицька, доцент кафедри журналістики, декан філологічного факультету УжНУ, за одним столом зустрілася «теорія та практика закарпатської журналістики». Сергій Федака, д. і. н., професор кафедри історії України УжНУу, журналіст, письменник, розповів про головними дати та події у житті М.Бабидорича. Він зауважив, що молодість відомого закарпатця (народився М.Бабидорич 1 жовтня 1923 року) припала на важкі часи: тільки 3% юнаків пережили Другу світову війну, яка назавжди залишила важкі спогади про ті часи.
53 роки М.Бабидорич пропрацював в одній газеті «Закарпатська правда». Про що писала тоді преса і сам журналіст проаналізував Юрій Бідзіля, к. філол. н., доцент, завідувач кафедри журналістики. Спогадами про роботу із старшим колегою поділився Віктор Дрогальчук, колишній редактор «Закарпатської правди», викладач кафедри журналістики УжНУ, головний редактор газети «Вісті Ужгородщини».
Один з учнів М.Бабидорича - Олександр Гаврош, журналіст-фрилансер, письменник, сценарист розповів про Школу молодого журналіста, яку у радянські часи організував редактор «Закарпатської правди» і як для багатьох Школа визначила подальший шлях у житті. Михайло Белень, заслужений художник України, скульптор, доктор мистецтвознавства презентував деталі про пам’ятний знак, виготовлений на вшанування пам’яті видатного закарпатського публіциста.
Спогадами про батька поділилася донька публіциста Валентина Бабидорич; епізоди тривалих взаємин згадали товариші газетяра Іван Мешко та Іван Коршинський, а також колишні колеги по «Закарпатській правді» Віра Туряниця, Іван Тегза, Олександр Маківчук.
За підсумками круглого столу учасники вирішили впорядкувати бібліографічні матеріали М.Бабидорича, ініціювати відкриття Школи молодого журналіста та організовувати щорічно тематичні круглі столи до Дня журналіста.
Zaholovok