Ужгородці любуються «дивами» будівничих Великої Угорщини
Щоправда, чудовими зразками палаців та замків, що демонструють архітектурне обличчя сусідньої країни, мешканці Закарпаття любуються лише на фотографіях. До цього виставка Йожефа Тота презентувалася у столиці Євросоюзу - Брюсселі...
Нагадаємо, ще на початку року за його сприяння в Ужгороді відкрилася виставка фотографій будованої спадщини Карпатського басейну. Тоді ж було вирішено продовжити цю добру традицію продовжити та провести цього річ хоча б ще одну фотовиставку.
Задумане збулося і цього разу ужгородцям вирішили показати архітектурну спадщину Угорщини зокрема і те, як її оберігають.
Як наголосив Генеральний консул Угорщини в Закарпатській області Йожеф Бочкої, співпраця між нашими кранами є дуже важливою, але її слід не просто декларувати красивими словами та посланнями. На його думку, нам потрібно пізнати одне одного. Тож зараз ужгородцям вирішили показати Угорщину, а вже зовсім скоро закарпатські фотографи презентуватимуть свої доробки у цій країні.
Автором виставки є відомий угорський фотограф Йожеф Тот. Як розповів Почесний консул Угорщини Андре Саліпскі, ця людина є унікальною, адже його фото неодноразово займали перші шпальти газет. Більше того, зроблені вони у переважній більшості на плівку без жодного використання фотошопу. Фотограф принципово відмовився від його використання. Свої зображення старається зробити максимально чіткими та природніми.
Виставка Йожефа Тота до цього презентувалася у центрі Європейського Союзу - Брюсселі, аби продемонструвати всім архітектурне обличчя Угорщини.
Зокрема, розпочинається виставка фотографіями чудових зразків палаців та замків. Після цього фото плавно переходять у зображення мостів Угорщини. Як виявилося, у країні є досить багато мурованих мостів. Деякі з них зараз навіть залишилися самотніми, адже річки ті давно висохли.
Опісля можна побачити зображення численних повітряних млинів. Їх в Угорщині теж є чимало. Частина ще працює,а частина використовується як музеї.
Після цього зображення показують храми Угорщини. Це вже зовсім різні споруди,як муровані, так і дерев’яні, з чудовими іконостасами та розписами.
Зрештою виставка показує нам, як потрібно зберігати культурну, зокрема архітектурну спадщину для майбутніх поколінь.
Борис Кузьма, голова Закарпатської організації Національної спілки художників України, зазначив,що нині в Україні, зокрема і у закарпатських містах, ми маємо ряд моментів, коли відверто і неприкрито нищиться історична спадщина. Натомість ми мали б брати приклад зі своїх сусідів, адже всі об’єкти на виставці не ї зміненими, тобто вони просто відремонтовані, відреставровані і приведені до свого чистого оригінального вигляду. Отож, нам такий приклад дуже потрібний.
Всього на виставці представлено 40 світлин. Роздивитися їх можна у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту.
Мукачево.net