США пропонує санкції проти Путіна. Європа вичікує (ВІДЕО)

foto

Попри напружену ситуацію на Сході України, Євросоюз поки не бачить підстав для запровадження нових санкцій проти Росії, заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель після неформального саміту глав держав та урядів країн Євросоюзу в Брюсселі.

Водночас вона підкреслила - необхідність нових обмежень іще може з’явитися, якщо Москва продовжить дестабілізацію в Україні. Євросоюз вже запровадив кілька етапів санкцій проти окремих російських чиновників і підприємств, причетних до розхитування ситуації в нашій державі – обмежив візи та заморозив рахунки.

Від радикальніших заходів, що торкнулися б цілих секторів російської економіки, європейці поки утримуються. Втім в Європі є й рішуче налаштовані. Зокрема, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.

Після зустрічей з президентом Європейської Ради Германом Ван Ромпеєм, главою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, канцлером Німеччини Ангелою Меркель і прем’єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном він заявив:

«Ми усі маємо схожу позицію: необхідний подальший тиск на Москву, аби зупинити ескалацію нею насильства в Україні, простіше кажучи – не посилати найманців, які підтримують сепаратистів, що призводить до такого гострого конфлікту».

Санкції особисто проти Путіна закликає запровадити громадськість керівництво Сполучених Штатів. Тиждень тому на сайті Білого Дому розмістили відповідну петицію. На сьогодні вона зібрала понад 13,5 тисяч підписів. Щоб у петиції з’явився шанс на розгляд, до 21-го червня ця цифра має зрости до 100 тисяч.

Лідери Євросоюзу ухвалили спільну заяву щодо України, в якій закликають всіх визнати результати наших президентських виборів та очікують на роботу з новим президентом. Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу свій виступ перед журналістами напередодні майже повністю присвятив Україні.

«Центральний меседж заяви, яку ми ухвалили щодо України - дуже важливий, бо він демонструє, що ми підтримуємо законно обране нове керівництво й продовжимо надавати повну підтримку, щоб стабілізувати ситуацію та посилити здатність країни протистояти зовнішньому тиску», - заявив Баррозу.

У перспективі, каже він, ЄС зосередиться на трьох головних сферах допомоги Україні. Перша – продовження реформ і наближення нашої країни до європейської спільноти. В рамках цього Єврокомісія напередодні вже ухвалила рішення про перехід до другого етапу лібералізації візового режиму з Україною.

Друга сфера – стабілізація економіки, третя – енергетична безпека. Енергетичну стратегію самого Євросоюзу сьогодні знову обговорюватимуть  на колегіальному засіданні в Єврокомісії.

//Оксана Лотоцька, «ФАКТИ», ICTV


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.