Чого очікувати закарпатцям у день виборів? — Прогноз експертів
...Провідні експерти з політичної науки Закарпаття переконані, що вибори в регіоні 25 травня все ж таки відбудуться. Адже у нас стабільна ситуація, на відміну від Сходу країни...
Зірвати вибори не вдасться. Однак провокацій очікувати все ж таки слід. Вибори на посаду Президента країни відбудуться вже через три дні. ОВК та ДВК сформовані, бюлетені надруковані, більшість громадян уже імовірно вирішили за кого з кандидатів віддати свій голос. Однак що очікувати від виборів, на ці питання краще за політологів відповісти ніхто мабуть не в змозі.
Провідні експерти з політичної науки Закарпаття переконані, що вибори в регіоні 25 травня все ж таки відбудуться. Адже у нас стабільна ситуація, на відміну від Сходу країни.
Політолог Михайло Шелемба:
«Населення Закарпаття побоюється провокацій під час виборів через події на сході нашої держави. Однак, враховуючи славнозвісну закарпатску толерантність, я переконаний, що виборчий процес пройде спокійно і без грубих порушень, але не виключаю, що будуть дрібні випадки порушення виборчого законодавства. Враховуючи те, що майбутні вибори є не тільки вибором Глави Української держави, а й кроком виходу затяжної суспільно-політиної кризи, явка повинна бути високою. Особливо в центрально-західній частині України, в тому числі і в нашій області.
Соціолог та політолог Віктор Пащенко:
«Порівняно з виборами 2010 року, явка однозначно буде вищою. Якщо традиційно на Закарпатті свою політичну позицію приходило виявити 55-60% виборців, то наразі прогнозують біля 70%. Щодо провокацій, то вважаю, що в нашій частині країни їх не буде. На Закарпатті люди налаштовані на спокійний перебіг виборів. Ніхто не буде використовувати брудні технології. Закарпаття – це толерантний регіон з освіченими громадянами.
Професор кафедри соціології і соціальної роботи УжНУ, Олександр Пелін:
«За результатами соціологічного дослідження, поведеного на початку травня, явка на виборах Президента України на Закарпатті очікується на рівні 63-67%. Вплинути на неї може загострення подій на Сході та зняття з виборів окремих кандидатів. Треба врахувати також, що рівень мобілізації різних категорій виборців суттєво різниться. Високій рівень мобілізації у виборців, які планують взяти участь у виборах в органи місцевого самоврядування, тих, хто вважає за необхідне визнання русинської мови на регіональному рівні. Мінімальний у виборців угорської національності, тих, хто вважає за необхідне визнання угорської та словацької мови на регіональному рівні та підприємців Закарпаття. Очікуємо дещо більш активну участь чоловіків, ніж жінок, людей середнього віку та тимчасово непрацюючих».
Karpatnews.in.ua