Ідея проекту полягає в тому, щоб об´єднати однодумців зі всієї країни та об´їхати з ними найбільш важкодоступні куточки України, щоб показати різноманітність єдиної країни.
Етнотрофі рейд «Єднання» проходив з 27 квітня по 6 травня. Тепер учасники працюють над створенням фільму і фотопроекту події.
Як розповів один з учасників рейду Ізотов Микола, житель Кам´янця-Подільського, у рейді взяли участь 10 осіб: жителі Полтави, Дніпропетровська, Луганська, Львова та Кам´янця-Подільського. А також дві машини: добре підготовлена Toyota з досвідченим водієм і УАЗ, спеціально куплений для реалізації проекту.
«Ідея виникла у мого друга Романа. Він подзвонив мені і запитав – чи не знаю якогось божевільного, який би міг поїхати в Карпати на машині, щоб зняти людей, які там живуть. Я відразу ж відповів, що знаю, і що він з ним розмовляє. Хоча до того часу у мене не було автомобіля для такої експедиції. Так і закрутився цей складний механізм», - розповів Ізотов.
Власне, ідея проекту полягає в тому, щоб об´єднати однодумців зі всієї країни та об´їхати з ними найбільш важкодоступні куточки України, щоб показати різноманітність єдиної країни.
«Ми, однодумці з семи українських міст, проїхали на позашляховиках всі Карпати, щоб зняти документальний відеофільм і зробити фотоблог про людей, які там живуть. Живі історії про реальних людей з їх звичайними потребами і думками розкажуть про загадковий гірський народ краще, ніж будь-які міфи, які ходять про них. Ми вирушили в етноекспедицію по Карпатам, щоб зняти фільм про живуть там людей і розвіяти міф про їх ворожість і несхожість на нас. Таким чином, своїм проектом ми робимо крок до об´єднання України», - зазначають автори «Єднання».
Учасники етнорейду стартували 27 квітня з Кам´янця-Подільського, потім поїхали в Хотин, Чернівці, Чудей, Красноїльск, Берегомет, Косів, Коломию, Ворохту, Рахів, Усть-Чорну, Колочаву, Воловець, Тур'ї Ремета, Лушмори, Перечин, Ужгород, Борислав, Дрогобич і фінішували у Львові 6 травня.
«Ми проїхали кілька перевалів і хребтів. Загальна відстань - близько 1500 км. Людей було дуже багато, але кожен з них був індивідуальністю. Мені зараз важче пригадати назви міст, ніж обличчя і долі тих людей, які зустрічалися на нашому шляху», - розповів Ізотов.
Зараз вже готовий невеликий тизер майбутнього фільму про подорож по Україні. Повноформатний реліз очікується в червні.
«Знаєте... Наша експедиція - це своєрідна модель нашої держави: ми говорили різними мовами, були абсолютно різними людьми, з кардинально різними поглядами на життя. Але, тим не менш, за десять днів, проведених в спілкуванні, ми стали сім´єю. Я впевнений, що в розрізі нашої держави ми станемо такою ж родиною», - відзначає один з учасників проекту.