На Закарпатті кожен ловить квакух так, як йому зручно!

foto

...аби отримати цих п’ять кілограмів жаб’ячих стегон, потрібно зловити не менше 400 жаб. Сезон на них триває 2-3 тижні, тож не важко підрахувати, що тільки одна родина прирікає на відбивні як мінімум 5 із половиною тисяч квакух...

...Для більшості закарпатців-горян найгарячішою порою, коли можна заробити зайву копійчину до сімейного бюджету, є літо: саме тоді люди збирають гриби та різноманітні ягоди, які реалізовують на численних ринках області чи продають заїжджим туристам. Перечинське село Тур’ї Ремети може похвалитися ще однією статтею доходу: ранньою весною селяни дружно виходять полювати …на жаб.

Сезон починається в березні: саме тоді бурі жаби (а тільки їх можна вживати в їжу), прокидаються після зимового сну й починають мігрувати до водойм, аби відкласти ікру. Кажуть, що найсприятливіша пора – до першої весняної грози, бо опісля ропушаче м’ясо починає гірчити й уже не придатне для кулінарних шедеврів. До речі, в їжу вживають тільки стегенця квакух. Вікторія Біланко живе в Ужгороді, але щовесни приїздить до батьків, аби долучитися до «полювання»:

– Кожен ловить квакух так, як йому зручно, головне – це побачити саму жабу на рудому після зими листі. Ми з батьками не є жаболовами-передовиками, тож на один день у нас припадає не більше 5 кілограмів делікатесу.

Загалом, аби отримати цих п’ять кілограмів жаб’ячих стегон, потрібно зловити не менше 400 жаб. Сезон на них триває 2-3 тижні, тож не важко підрахувати, що тільки одна родина прирікає на відбивні як мінімум 5 із половиною тисяч квакух. Якщо взяти до уваги, що на жаб полює чи не кожен мешканець села (населення складає понад 3 тисячі чоловік), то цифра виходить вражаюча. Біологи, щоправда, б’ють на сполох і попереджають про зменшення популяції бурих жаб, однак селяни спокійні: одна самка під час нересту відкладає більше тисячі ікринок. Тепер, наприкінці квітня, в старому руслі річки Турички можна побачити мільйони головастиків – «урожай» майбутнього року. Тим більше, що мало хто з тутешніх здатен відмовитися від легкого заробітку: цьогоріч за кілограм жаб’ячих лапок заготівельники платили щонайменше 200 гривень. Родина Біланків за сезон заробила 10 тисяч гривень – до речі, саме ці кошти йдуть на оплату навчання Вікторії в університеті.

Перечинська районна рада


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.