Три українські погляди на поезію пряшівчанина Сергія Макари вийшли окремою книжкою
Вчений, педагог та поет, лауреат премії І. Франка Сергій Макара народився в Михайлівцях, досі живе й працює в Словаччині, але пише українською, бо не забуває своїх коренів.
17 поетичних збірок, 10 книжок перекладів, 6 монографій тощо забезпечили йому відомість у своїй країні й за рубежем. Його вірші співзвучні українським шестидесятникам і, як вважають критики, в чомусь навіть випередили їх. Він, за словами знаного славіста, дослідника творчості українських письменників СР Михайла Романа, формувався і зріс як поет у чехословацькому літературному середовищі та навіть у широкому європейському контексті, але духом, менталітетом та змістом це поезія українська. І саме професор Роман підготував до друку книжку «Три погляди на поезію Сергія Макари», яка побачила світ у Банській Бистриці.
«Що Макарина поезія викликала позитивні відгуки, свідчать рецензії та передруки його поетичних творів у пресі материкової України. Як приклад наводимо лише три знакові відгуки – статті сучасних літературознавців Михайла Наєнка, Дмитра Федаки (нашого земляка – авт.) та Василя Любченка. Кожен із них знайшов у поезії С. Макари щось особливе…», – пише у вступному слові до читачів Михайло Роман. Зібравши ці три статті в одну книжку, він хотів показати всім, хто цікавиться літературою, що Сергій Макара поет не лише локальний, пряшівський, а й загальноукраїнський. І для ілюстрації цього укладач доповнив збірку його найкращими віршами, в яких наскрізною ниткою проходить любов до матері, жінки й рідних Карпат та духовна спорідненість із Україною.
"Закарпатська правда"