Чому Україна зазнає поразки в інформаційному протистоянні з Росією?

foto

Війна, програна без жодного пострілу... Про це говорили в обласному центрі Закарпаття місті Ужгороді.

Серед причин, які призвели до анексії Криму та появи сепаратистських настроїв на Сході України, нині ми відновимо програну інформаційну війну Росії. Однак, умови, що призвели до цього склалися не сьогодні й не вчора, а формувалися протягом багатьох місяців, якщо не років.

Питанню інформаційної безпеки країни був присвячений круглий стіл на тему «Захист інформаційного простору – складова національної безпеки України», що пройшов днями в Ужгороді. Ініціаторами проведення подібного заходу стали Інститут політичної регіоналістики УжНУ та Управління інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Закарпатської ОДА. Його учасники, а це юристи, політологи, журналісти, експерти в інформаційній сфері, констатували той факт, що антиукраїнська пропаганда не отримала якісної відповіді саме на теренах нашої країни. Саме це призвело до втрати території, посилення сепаратистських настроїв тощо.

Директор Інституту політичної регіоналістики Маріан Токар, звертаючись із вступним словом до учасників круглого столу, зауважив: «Ситуація, в якій нині опинилася Україна, – це прямий наслідок невдач чи недоопрацювань захисту інформаційного простору, який є складовою національної безпеки будь-якої держави».

«Зараз богом війни є інформація й спецназ», – заявив професор УжНУ, соціолог Олександр Пелін. За його словами інформаційна нині є другою складовою сучасних воєн і для того, щоб вийти в них переможцем, необхідно бути до цього готовим. У тому числі в інформаційному плані. Однак за останні роки, на думку вченого, в цьому напрямі жодних просувань уперед в Україні не відбулося. Протягом 23 років не проводили якісну інформаційну політику як у середині держави, так і ззовні. Саме тому, на думку доцента кафедри міжнародних відносин УжНУ, Павла Білака, нині ми маємо констатувати фіаско українського інформаційного простору під тиском антиукраїнського.

Заступник директора Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у м. Ужгород Андрій Крижевський зазначив: результатом інформаційного тиску з боку РФ мав стати когнітивний ефект «повернення додому», чого не сталося. Але головною метою потоку антиукраїнської інформації було сформування психологічної підтримки дій влади в самій Росії. Цього результату досягнуто, адже нині рейтинг В. Путіна в країні є чи не найбільшим за весь час перебування його при владі. Одночасно, на думку експерта, активність журналістів та громадськості в соцмережах, поширення онлайн-трансляцій із Майдану стали дієвим механізмом у боротьбі з «російською інформаційною машиною».

Учасники круглого столу констатували відсутність національної системи іміджевої політики держави, єдиної системи координації роботи прес-служб міністерств та відомств, місцевих органів влади, що безперечно є вагомою проблемою інформаційної політики всередині держави. Відтак, робота в напрямі активізації національної системи інформаційної безпеки має нині стати одним із ключових завдань влади.

Віктор ЛАЗОРИК, "Закарпатська правда"


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.