37 закарпатських шкіл так і не перейдуть на енергоощадні технології?

foto

Минулоріч в Закарпатській області почали впроваджувати технології з використання відходів деревини для обігріву шкіл, садочків та інших соціальних об’єктів. Та поки, не зважаючи на значне збільшення ціни на газ, впровадження подібних альтернативних джерел енергії припинено. Причина банальна – немає грошей.

Якщо точніше, то кошти на впровадження проектів з використання в області, до прикладу, пелет (подрібнена, висушена і спресована деревина, виготовляються з стружки, тирси, соломи, лушпиння соняшнику і деяких видів торфу) є, адже надані приватними структурами. Однак, враховуючи, що бенефіціаром проекту є обласна державна адміністрація кошти повинні проходити через казначейство. На цьому етапі кошти і «зависли»…

Як розповів в.о. директора  департаменту  ЖКГ, будівництва  та  розвитку  інфраструктури Закарпатської  ОДА Віктор Лукеча, завдяки високій енергоконцентрації, відновлюваності та незалежності від стрибків цін на викопні види палива та екологічні податки, що тільки збільшуються, також завдяки тому, що вони є екологічно чистим видом палива, пелети є цілком конкурентоспроможними в порівнянні з іншими видами палива. А з огляду на природну специфіку нашого регіону, це ідеальна альтернатива газу.

Так зараз така технологія обігріву використовується у 39 закладах соціальної сфери області, ще в 22-х було встановлено сучасні твердопаливні котли. Також планувалося встановити сучасні котли з високим КПД в 37 школах та одному дитячому садочку. Реалізацію цих заходів заплановано було здійснити у рамках державно-приватного партнерства. У разі впровадження в дію цього проекту, можлива економія коштів на паливі становила б 3,2 мільйони гривень. Крім того, було проаналізовано можливий потенціал заміщення існуючого типу опалення на пелетне ще у 141 ЗОШ та ДНЗ області. Вже є розроблена проектно-кошторисна документація для  проекту. Однак впровадження призупинилося, оскільки Держказначейство не проплачує кошти, коли можна буде говорити про якесь зрушення поки не відомо.

Karpatnews


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.