Всеукраїнський навчально-методичний семінар методистів іноземних мов проходить в Ужгороді
Відповідно до плану роботи Міністерства освіти і науки України на 2014 рік в м. Ужгород упродовж 6 – 8 травня на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти проходить Всеукраїнський навчально-методичний семінар методистів іноземних мов обласних (міських) інститутів післядипломної педагогічної освіти на тему „Навчання другої іноземної мови: методологія, проблеми, перспективи”.
Програмою зазначеного заходу передбачено обговорення дидактико-методичних підходів до конструювання змісту підручників з іноземної мови, інноваційні форми підвищення кваліфікації іноземної мови в системі післядипломної педагогічної освіти, практичні поради щодо організації та проведення всіх аспектів та етапів уроків та ін.
Серед учасників семінару Коваленко О.Я. – головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, Малигіна М.П. – директор британського представництва „Пірсон Едюкейшн” в Україні, Веліченко В.О. – координатор проекту „E-TWINNING PLUS”, методисти освітньо-методичного центру Пірсон Дінтернал, видавництва Hueber в Україні, компанії Лінгвіст, представництва Макмілан, автори підручників з іноземної мови. Участь у семінарі беруть методисти інститутів післядипломної педагогічної освіти з усіх районів України, крім Луганської області.
Під час відкриття зазначеного педагогічного форуму його учасників вітали Ганна Сопкова, заступник директора департаменту – начальник управління дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти облдержадміністрації, та Тетяна Палько, директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.
У перший день роботи семінару під час пленарного засідання обговорено питання методології навчання, виклики та перспективи запровадження другої іноземної мови, інструменти професійного розвитку вчителя іноземної мови, діяльність міжнародних видавництв в Україні та под.
Наступні дні передбачають розгляд не менш цікавих питань, що стосуються сучасних тенденцій викладання другої іноземної мови, новітніх технологій у формах, прийомах конструювання сучасних підручників з німецької, англійської та французької мов, зустрічі з авторами підручників.
У програмі роботи і презентація досвіду роботи вчителів-учасників Всеукраїнського конкурсу „Учитель року”. Зокрема, у номінації „англійська мова” зі своєю творчою лабораторією учасників семінару познайомить Шкробинець М. В. – учитель англійської мови Хустської гімназії-інтернату, у номінації „французька мова” – Юрчак О.Б., учитель французької мови Сокирницької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів з поглибленим вивченням французької мови Хустської районної державної адміністрації.
Від Закарпатської області роботу семінару координують Тріфан М.С., Рацюк О.І., Буксар І.О. – методисти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.
Закарпатська ОДА