Епідемії грипу в нас, як на Львівщині, на щастя, немає
Але тільки станом на середу недужих закарпатців було майже 2 тисячі.
До лікувальних закладів області цього тижня звернулося 1792 закарпатців. Ця новина особливо тривожна в зв’язку з тим, що в сусідньому Львові вже б’ють на сполох – за кілька днів на гострі респіраторні вірусні інфекції у них захворіло більше 6 тисяч людей. Щоправда, закарпатські фахівці заспокоюють: це звичне явище для нинішньої весни.
Як розповіла начальник відділу епіднагляду та санітарної охорони території Санітарно-епідеміологічної служби Закарпатської області Вікторія Дьордяй, хворих на ГРВІ та грип у нас на 283 осіб менше, ніж минулого тижня. Серед майже двох тисяч недужих – 1224 дітей. Із загальної кількості хворих до лікарні на стаціонарне лікування відправили лише 6% пацієнтів, більшість із яких – діти.
Наразі в області хворі кожні 14 закарпатців на 10 тисяч населення, що на 48,7% нижче епідемічного порогу, переконують у санепідемстанції. Найбільша кількість недужих в Ужгороді, Мукачеві, Великоберезнянському, Ужгородському, Свалявському районах. Фахівці Держсанепідслужби продовжують моніторинг за рівнем захворюваності населення області на гострі респіраторні вірусні інфекції.
І хоча в СЕС такого не говорять, але дільничні лікарі розповідають, що цьогорічні респіраторні захворювання та грипозні стани мають дуже негативні тенденції, особливо для дітей: малюки довго нездужають, кашель може не минати впродовж кількох тижнів, ускладнення настають частіше, ніж зазвичай. Медики радять не панікувати, відразу звертатися до лікарів (бодай «послухатися», аби не пропустити загострення хвороби) й уважно стежити за дітьми. Хоча вже фактично травень, але, як кажуть у народі, «дурний апріль» небезпечний – повіривши теплому весняному сонечку, діти бігають, роздягаються, пітніють, а відтак легко застуджуються на холодному вітерцеві…
Олена Клименко