Закарпатці готові голосувати за нового Президента

foto

А в середовищі Майдану зріє розкол.

Виборча кампанія нині проходить доволі кволо з огляду на ситуацію в східних областях, однак уже є низка аспектів, про які можна говорити з великою вірогідністю.

Активність закарпатців буде на звичайному рівні

У нашій області рівень явки на виборах практично завжди є досить високим, а тому й 25 травня варто очікувати на те, що вона не буде меншою за 60%. Однак усе залежатиме від подій на травневі свята та можливої ескалації ситуації в південно-східних областях. Таку думку висловив директор Закарпатського центру полінгових досліджень Федір Шандор у ході прес-конференції в Ужгородському прес-клубі цієї середи. «Якщо буде воля еліт, очікуємо явку 50% +1%. Я не готовий зараз робити точніші прогнози. Після 1 травня й Дня Побєди, – я навмисне так кажу, – буде ясніше», – зазначив він.

Водночас, на його думку, поляризація сил Майдану, яка вже почалася, незабаром стане явною, і це також вплине на розстановку політичних сил в Україні. У першу чергу це пов’язано зі «старими кадрами» в Верховній Раді, які намагатимуться максимально відтермінувати парламентські вибори.

Про проблеми, які можуть вплинути на волевиявлення закарпатців, під час прес-конференції розповів координатор громадської мережі ОПОРА на Закарпатті Володимир Феськов. За його словами, такої короткої кампанії в Україні ще не було, що дає змогу прогнозувати прозорість та демократичність виборчого процесу й результату голосування. Однак досі в області не врегульовані всі кадрові питання у виборчих комісіях. «ЦВК вчасно змогла утворити ОВК. Уже цього тижня було змінено голову окружної виборчої комісії №70 (із центром у м. Мукачево) і планується змінити керівників ОВК №73 (Тячів) та 74 (Берегово). Залишаються проблеми з деякими міськими радами, які не дають інформацію про очільників місцевих виборчих штабів. Це Перечинська, Міжгірська, Іршавська міськради. Сподіваюся, що після сьогоднішньої прес-конференції керівники мерій переглянуть свої пріоритети й таки нададуть необхідну інформацію по Закарпаттю», – каже Володимир Феськов.

Восени політична криза посилиться економічною

Восени може настати дуже складний момент, адже саме на вересень-жовтень нам варто очікувати загострення економічної кризи в Україні. Таку думку висловив Федір Шандор, підкресливши, що поки кризові явища торкнулися не всіх сфер економіки, але це питання часу.

 «Вже зараз маємо погіршення в деяких сферах. Наслідки будуть, зокрема, для туризму, логістики, вже спостерігаємо фінансові та економічні негаразди. Вони посиляться у вересні-жовтні. Матимемо своєрідні жовтневі негаразди після лютневої революції. Будуть затримки зарплат, соціальних виплат. Матимемо соціальні й психологічні конфлікти в середині вересня та на початку жовтня», – прогнозує Федір Шандор.

"Закарпатська правда"


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.