В Україну йдуть холоди. З 15 листопада температура по всій території поступово знижуватиметься – до нуля та невеликого морозу вночі, хоча вдень ще буде плюс.
А вже з 25 листопада – заморозки до 10 градусів і невеликий сніг.
За похолоданням ненадовго настане тепло.
А от цьогорічна зима аномальною не буде, запевняють в Українському гідрометцентрі.
«Протягом зимових місяців ми очікуємо температурний режим, близький до норми, навіть трохи тепліший. І найхолоднішим поки усі прогностичні моделі дають, що буде лютий місяць», - каже заступник директора Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко.
Незважаючи на попередні прогнози синоптиків, зима в Україну завжди приходить несподівано, особливо для комунальників.
Тому цього року для оперативного реагування служба надзвичайних ситуацій провела навчання – як діяти у критичних ситуаціях разом з військовими, енергетиками та місцевою владою.
«Ми повинні тренуватися. Ми важку техніку зосередимо вже з початку зимового періоду попередньо в тих районах, можливе, де будуть проблеми, снігові затори», - каже голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських.
Через брак грошей нову снігозбиральну техніку в Україні фактично не купували. Навіть у Києві, який у березні на собі відчув безпорадність чиновників та силу стихії.
Натомість уряд погодився виділити 8,5 мільйонів гривень на закупівлю 150 тисяч лопат для волонтерів.
«Які будуть розосереджені по населених пунктах з населенням від 50 тисяч і більше. І при необхідності будуть видані бажаючим добровольцям та небайдужим людям», - каже голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських.
Голова служби переконує, що налагодять систему оповіщення про катаклізми через громадські організації та телебачення.
У разі холоднечі відкриють по Україні 3 тисячі пунктів обігріву людей. І обіцяє – кияни більше не потраплять у снігові пастки, бо в разі негоди метро працюватиме скільки потрібно, а транзитні фури не пустять до міста, їм для зупинки визначили спеціальні майданчики.