Яке воно, найчистіше паливо з найчистішого джерела?
Економічні вигоди від сланцевого газу в світі і Україні можуть бути колосальними, а побоювання щодо безпечності традиційних технологій видобутку - науково не обґрунтовані, - вважає професор Університету Калгарі (Канада) доктор Роберто Агілера, який досліджує технологічні способи видобутку цього виду палива.
В ексклюзивному коментарі журналістам каналу БТБ Агілера розповів, що у світі є великий потенціал видобутку сланцевого газу, але про це мало знають.
«Потенціал видобутку сланцевого газу у всьому світі є чудовим, але люди мало знають про нього. Вироблятиметься найчистіше паливо з найчистішого джерела. Ліцензії на виробництво не є новим явищем. Ми маємо таку практику вже протягом більш ніж 100 років. Все, що змінилось, – це те, що були представлені нові технології : горизонтальні колодязі та технології гідравлічного фрекінгу, які є економічно вигіднішими», - вважає професор і додає, що саме вони будуть застосовані там, де є поклади палива, - в Україні, Туреччині, на Далекому та Близькому Сході, у Європі, Північній та Південній Америці.
За його словами, дослідження сучасних технологій видобутку сланцевого газу засвідчили, що в порівнянні з іншими видами природного палива вони одні з найбезпечніших.
«Як я бачу у порівнянні з іншими природними паливами, ми зараз займаємося найчистішим… Я думаю, вигідність технології широкому загалу можна пояснити дуже просто: немає фрекінгу – немає природного газу. Видобування сланцевого газу є обов’язковим, у нас немає альтернатив. Ми повинні будемо його використовувати», - переконаний Агілера.
За його словами, багаторічний досвід Північної Америки підтверджує масштабні економічні переваги видобутку цього виду палива, і такі ж прогнози для інших країн, які мають великі поклади газу.
«Я думаю, економічні вигоди можуть бути гігантськими. Ми вже побачили на прикладі США та Канади, що кількість видобування природного газу збільшилася. Від Туреччини я очікую, що станеться щось подібне. Економічно регіон виграє дуже сильно тому, що буде створено багато робочих місць. Вироблятиметься найчистіше паливо з найчистішого джерела. Я бачу лише переваги», - підсумував професор.