Особливо обережними слід бути тим, хто страждає від серцево-судинних недуг, дітям та людям похилого віку.
За словами Беати Светелскі, лікаря-кардіолога Середнянської лікарні № 2, під час спеки кількість викликів до людей із хворим серцем зростає. Крім того, у спекотну погоду часто стає зле й молодим людям: перепади температур, тиску негативно впливають на організм.
За словами лікаря, існує прямий зв’язок між спекою та серцево-судинними захворюваннями. У цей період найчастіше виникають інфаркти, інсульти, відбувається загострення ішемічної хвороби серця, гіпертонії. Це пов’язано з тим, що організм втрачає багато рідини та мінеральних солей – калію, магнію тощо. Відбувається згущення крові, виникає додаткове навантаження на серце.
– Тим, хто хворіє на серцеві недуги, у спеку раджу перебувати у тіні, – говорить кардіолог. – Кожен із хворих знає, яка у нього недуга і чого варто очікувати. Тому потрібно у цей період, порадившись із лікарем, приймати необхідні препарати, а за необхідності збільшити дозу. Щоб полегшити стан, можна приймати прохолодний душ, обливатися, обтиратися рушником, змоченим у холодній воді. Через тривале перебування на сонці в людей можуть виникати запаморочення, головні болі, прискорене серцебиття, задишка і загальна слабкість. У таких випадках треба надати собі першу допомогу. Тобто зайти в приміщення, яке добре провітрюється, і поповнити запас рідини в організмі. Для цього підійде негазована вода або несолодкий узвар.
– Особливо небезпечно, якщо в людей – гіпертонія, – продовжує кардіолог. –У спеку в них може раптово підніматися тиск. Підвищується ризик виникнення інфаркту, інсульту, порушення серцевого ритму. При інфаркті міокарда найнебезпечніші для життя перші хвилини. Тому, відчувши незвичний біль у серці, не варто приймати розрекламовані препарати. Необхідно прийняти «Нітрогліцерин» і негайно викликати «швидку».
Вісті Ужгородщини