Президент України Віктор Янукович вітає зусилля керівників релігійних і світських громад щодо пропагування в суспільстві толерантності, людських цінностей незалежно від віросповідання та етнічної приналежності.
«Я високо ціную ваші зусилля, діяльність керівників релігійних громад, експертів і медійної спільноти, які спрямовані на пропагування толерантності, цінностей діалогу між людьми незалежно від віросповідання та будь-якої етнічної приналежності. Своєю діяльністю ви активно сприяєте зменшенню в суспільстві насильства та нетерпимості», - сказав Глава держави під час зустрічі з представниками Третього Київського міжконфесійного форуму. Президент наголосив, що в сучасних умовах релігія сприяє консолідації народів Європи, а також багатьох інших народів на всіх континентах світу. Патріарх Єрусалимський Теофіл ІІІ, у свою чергу, зазначив, що Київ став місцем, де відбувається конструктивний діалог «усіх релігій». «Український народ, люди України є для нас другим Єрусалимом», - підкреслив Патріарх. У зустрічі також взяли участь Митрополит Бориспільський, керуючий справами Української православної церкви Антоній, депутат Національної Асамблеї Тунісу, віце-президент комітету з прав людини і міжнародних відносин Фатма Гарбі, Голова Світової ради сикхів Сатпал Сингх, Генеральний секретар Європейської ради релігійних лідерів Віллумстад Стейн, головний рабин Туреччини Ісак Халева, Директор з міжнародних і міжцерковних зв'язків Православної церкви Америки Леонід Кішковський, народний депутат України, директор Інституту прав людини і запобігання екстремізму та ксенофобії Олександр Фельдман.
ДОВІДКА
Київський міжконфесійний форум - це щорічний захід, організатором якого є Інститут прав людини і запобігання екстремізму та ксенофобії. Форум збирає релігійних діячів, експертів з різних країн - представників християнства, ісламу, іудаїзму, буддизму - для обговорення ролі та місця релігії в сучасному світі. У 2011 році учасники Форуму ухвалили «Київську декларацію», у якій заявили про готовність задіяти формат заходу для розв’язання за допомогою діалогу існуючих глобальних і локальних гуманітарних протиріч. У 2012 році під час Форуму представники релігійних громад обговорили питання розвитку релігій у майбутньому глобалізованому світі, взаємодію медіа та релігійних організацій, а також механізми запобігання конфліктам та депресивним настроям, викликаним економічною кризою.
24 квітня 2013, 18:21 Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України